P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Uoste – nauja kruizinė linija

Avatar

Martynas Vainorius
2018-08-27


Pirmadienį į Klaipėdos uostą pirmą kartą atplaukė JAV įsikūrusios kruizinės linijos “Azamara Club Cruises” laivas. Kol kas tik du kruizinius laivus turinti, “Royal Caribbean International” kompanijai priklausanti linija į Klaipėdą atsiuntė laivą “Azamara Journey”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Po šį iki vakaro Klaipėdoje viešėsiantį laivą pirmadienio popietę buvo sudaryta galimybė pasižvalgyti ir uostamiesčio žurnalistams, o naujoką aplankęs Klaipėdos uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis “Azamara Journey” kapitonui norvegui Johannes Tysse įteikė suvenyrinę dovaną. Pastarasis neliko skolingas ir E. Ringiui įteikė suvenyrą, priminsiantį apie pirmąją šio laivo viešnagę Klaipėdos uoste.

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės Romenos Savickienė, šią liniją  į mūsų uostą teko vilioti gana ilgai. Pirmuoju reisu atvyko 682 keleiviai (maksimaliai gali plaukti 690). Dauguma jų – amerikiečiai, kanadiečiai.

“Vis dažniau sulaukiame užklausų, kai žmonės ieško savo šaknų. Ne išimtis ir šis kartas – šiame laive taip pat buvo tokių keleivių”, – sakė R. Savickienė.

“Azamara Journey” įgulos teigimu, šios kruzinės linijos paslaugomis dažniausiai naudojasi būtent anglakalbiai. Šis kruizas startavo Stokholme (Švedija). Iš šio uosto laivas plaukė į Helsinį (Suomija), Sankt Peterburgą (Rusija). Prieš Klaipėdą  “Azamara Journey” dar užsuko į Rygą, o iš čia pirmadienio vakare pajudės į Gdanską. Priešpaskutinė laivo stotelė bus Bornholmas (Švedija), o finišuos kruizas Kopenhagoje (Danija).

“Mūsų linijos tikslas, kad keleiviai kuo daugiau laiko praleistų miestuose, į kuriuos atplaukia laivas. Tad paprastai išplaukiama vėlai vakare. Laivas plaukia įvairiais maršrutais, nesuka ratų. Pavyzdžiui, aš kelionę pradėjau Velingtone, Naujoje Zelandijoje. Kompanijos laivai yra nedidelės grimzlės, tada gali įeiti į daugumą uostų”, – pasakojo kapitonas.

Įgulą sudaro apie 400 narių. Dauguma jų – filipiniečiai, nemažai dar yra indų. Įgula paprastai dirba keturis mėnesius, o po to ilsisi du.

2000 m. pastatytas “Azamara Journey” plaukioja su Maltos vėliava. Kas trejus metus jis stovi doke ir būna remontuojamas – taip pat ir interjeras. Paskutinis toks remontas buvo atliktas 2016 m.

180 m ilgio laive yra 8 keleiviams skirti deniai, 4 įvairių tipų restoranai, 7 barai, kazino, SPA centras ir grožio procedūrų, sporto salė ir kt. Įgula paprastai į koncerto salę kviečiasi pagroti ir vietinius aplankomų uostų kolektyvus. Taip nutiko ir šį laivą Klaipėdoje pasitikusiam kolektyvui “Joginta” – jis dar kartą linksmins keleivius, bet jau ne prie laivo, o jo denyje, jau prieš išplaukiant. Laive vyksta ir tokios pramogos kaip aukcionai – galima įsigyti Pele ar Ronaldo marškinėlius su jų autografais. Pastarųjų pradinė kaina – 1300 JAV dolerių (1 121 Eur).

Alkoholį laive gali vartoti tik 21 metų sulaukę asmenys – tad šiuo atveju tvarka yra griežtesnė nei “valstietiškoje” Lietuvoje.

Pasak įgulos, kruizo kaina prasideda nuo 400 JAV dolerių žmogui už parą. Vidutiniškai kruizas trunka 10-12 parų, tad mažiausia jo kaina siekia apie 3450 eurų.

Beje, keleiviai po kiekvieno pasivaikščiojimo uosto grįžę į laivą turi praeiti patikrinimo postą, kur atliekama tokia pati apžiūra kaip ir oro uostuose.


  2018-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt