P0

Miestas, Svarbu

Smarvės kontrolė: greitai nepavyks (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-28


Po antradienį vykusio uostamiesčio mero ir Klaipėdos universiteto Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovo Pauliaus Rapalio susitikimo paaiškėjo, kad, nepaisant noro ir geranoriškumo, greitai pradėti aiškintis, kas gi smardina pietinę miesto dalį, nepavyks.

Klaipėdos universiteto mokslininkai nesivadovautų specialiai “ištreniruotomis” nosimis, o atliktų chromatografinius tyrimus.

“Kvapų matavimui pirmiausia reikia suformuoti metodiką, visą eiliškumą, reikia papildyti įrangą tam tikrais elementais, nes su esama komplektacija neturime galimybės matuoti kvapų. Bet apjungus kitą įrangą, papildžius tam tikrais elementais, esant metodologijai, tokios galimybės atsiranda”, – po susitikimo sakė P. Rapalis.

Pasak jo, preliminariai ties metodika reikės dirbti dvi-tris savaites. Lygiagrečiai būtų sprendžiami įrangos klausimai.

“Įranga gali matyti eilę medžiagų, tačiau su kvapais yra problema, kad jų ten yra labai mažas kiekis. Dėl to yra sudėtingiau, dėl to dažniau naudojami treniruotų, mokytų žmonių uostymas ir ribų vertinimas. O mes čia kalbėtume apie chromatografiją, dujų, medžiagų vertinimą. O tada jau vyktų vertinimas, kokių medžiagų kombinacija galėjo sukelti vienokį ar kitokį kvapą”, – aiškino mokslininkas.

“Tenka konstatuoti, kad noras vos ne rytoj arba tą patį vakarą matuoti nėra taip lengvai įgyvendinamas. Kaštai nėra labai milžiniški, bet procedūros vis tiek neišvengiamos ir mums, ir universitetui. Lengvina situaciją tai, kad turime bendradarbiavimo sutartį. Paprašiau, kad būtų aiški sąmata. Taktinius žingsnius jau matau”, – savo ruožtu sakė meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak mero, jis siūlė, kad matavimai būtų atlikti nelaukiant, kol pradės kas smirdėti, kad “turėtume visų potencialių kvapų donorų mėginius”.

“O tai jau būtų faktinė, įrodomoji medžiaga, su kuria kontroliuojančios institucijos, tikiuosi, jau žinos, kaip elgtis”, – sakė V. Grubliauskas.


  2018-08-28

  3 komentarai “Smarvės kontrolė: greitai nepavyks”

  1. AvatarNesvarbu (IP: 86.100.97.127)

   Koks lis meras nieko nedaro tik liezuviu mala o senien jau vakaras 22.40 smarve jau atejo iki musu linkiu kad ji imestu i sudu duobe ir savaite palaikytu gal tada uosle ir protas pasitaisytu ir suprastu kad jis nuodija klaipedos zmones savo abeji gumu ir nieko neveikimu

  2. Avatar... (IP: 88.216.77.26)

   KA??? kokie dar prietaisai??? savo nosi atsivezkit vakare i pietine dali ir vaziuokit is paskos smarves iki jo epicentro. nosis neapgaus. tai kainuos tiek, kiek kainuos virsvalandziai ir kuras.

  3. AvatarApgailėtina (IP: 82.140.130.210)

   Oj Grubliauskai Grubliauskai, tu turėjai 10 metų viską sutvarkyt, dabar suskubai kažką daryt? Nes rinkimai ir vėl norėsi į merus? O jeineišdegs į Europarlamentą? Ar tu rimtai trenktas? Gal tu geriau daugiau niekur neik, nes visiškai nieko nesugebi, tavo populizmas ir pezalai užkniso juodai! Tu labiausiai nuvylęs miesto meras pas visą istoriją.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt