P0

Kultūra

Klaipėdos dramos teatras pradeda 83-ąjį sezoną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-30


83-ąjį sezoną pradedančio Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys teigia, kad ir vėl ketinama pristatyti premjerų, bet mažiau negu praėjusį sezoną, nes pagrindinė kryptis – ne kiekis, o spektaklių meninė kokybė.

Pirmąją premjerą žiūrovai išvys rugsėjo 29 ir 30 dienomis – Gintaro Grajausko naują pjesę „Kas prieš mus” režisuoja Jonas Vaitkus, pagrindinį vaidmenį atliks Rolandas Kazlas.

Martyno Vainoriaus nuotr.
Stasys ir Gaidys, Koršunovas, Bogomolovas

Pagrindinis „Kas prieš mus” pjesės veikėjas – Gabrielė d’Anuncijus (Gabriele d’Annunzio, 1863-1938), italų poetas, nacionalinis didvyris, politinis lyderis, buvęs vos metus gyvavusios Fiumės valstybės (dabar Rijeka, Kroatija) vadas, vizionierius, moterų numylėtinis, pats parašęs valstybės konstituciją.

Pasak teatro pranešime cituojamo pjesės autoriaus G. Grajausko, tai buvo viena keisčiausių valstybių pasaulyje, o Gabrielė d’Anuncijus laikytas fašizmo pradininku, jį mokytoju vadino Benito Musolinis. Juo žavėjosi ir Salvadoras Dali, o jis pats žavėjosi muzika, garbino Dantę. Muzika ir poezija buvo privalomos disciplinos Fiumės valstybės piliečiams, jos kultūros ministru buvo pats maestro Arturas Toskaninis.

Režisierius Jonas Vaitkus sakė nesitikįs, kad ši pjesė gali smarkiai keisti tikrovę ar žmonių mąstymą, bet ji yra aktuali ir mūsų dienomis, nes paralelių su mūsų politiniu ir visuomeniniu gyvenimu nė nereikia ieškoti. Anot režisieriaus, galbūt ji šiek tiek prisidės prie to, kad visuomenėj bus mažiau abejingų, tešlagalvių, lengvai populizmo paveikiamų, savo nuomonės neturinčių piliečių.

Gabrielę d’Anuncijų vaidinantis Rolandas Kazlas atkreipė dėmesį, kad spektaklio kūrėjai nesiekia specialiai priartinti pjesės veikėjų, situacijos prie Lietuvos aktualijų. D’Anuncijus, diktatorius, menininkas, įdomi asmenybė, o jį vaidinti nėra lengva, tam reikia pasitelkti visą turimą aktorinį arsenalą. Pasak R. Kazlo, pirmą kartą kuriančio vaidmenį su Klaipėdos dramos teatro trupe, kūrybinė grupė dirba darniai, teikia daug pasiūlymų. Jam šis vaidmuo, nuolatinis jo personažo buvimas scenoje yra sudėtingas ir reikalauja pasitelkti visą aktoriaus meistriškumo arsenalą.

Žiemos pradžioje A. Galino pjesės „Paradas” premjerą teatre pristatys legendinis teatro meistras Povilas Gaidys, Williamo Shakespeare’o pjesę „Troilas ir Kresida” statys Oskaras Koršunovas (tai bus bendras pastatymas su Oskaro Koršunovo teatru). Į Klaipėdą atvyks dirbti ir garsus, kontraversiškas rusų režisierius Konstantinas Bogomolovas – dėl pjesės pasirinkimo dar svarstoma. K. Bogomolovas Vilniaus Mažajame teatre pagal Euripido pjeses 2013 m. pastatė spektaklį „Mano tėvas – Agamemnonas”.

Kultūros straipsnių vidus

Kviesis svečius ir keliaus

Didžiausia šio sezono naujovė, pasak festivalio TheATRIUM sumanytojų T. Juočio ir G. Grajauskos, bus lietuviškų spektaklių „vitrina” (angl. vadinama showcase) – Lietuvos teatrams bus paskelbtas kvietimas pristatyti spektaklius festivalyje, o jų žiūrėti bus pakviesti festivalių rengėjai, teatro programų sudarytojai iš užsienio šalių. Kartu tai bus proga Klaipėdos krašto žmonėms pamatyti Lietuvos teatrų naujienas.

G. Grajauskas tvirtino, kad festivalio rengėjai kaimyninėse šalyse intensyviai ieško spektaklių 2019 m. festivaliui – ne tik pažįstamų režisierių, bet ir naujų vardų.

Pasak teatro kultūrinės veiklos ir žiūrovų aptarnavimo padalinio vadovės Inetos Baužytės, teatras šį sezoną ir pats daug keliaus. Rugsėjo 14-17 dienomis Šanchajaus Didžiajame teatre programoje greta tokių teatro menininkų kaip T. Ostermeieris, R. Castellucci tris vakarus bus rodomas E. Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai” pagal S. Šaltenio pjesę. Lapkritį šio spektaklio trupė dalyvaus tarptautiniame festivalyje Klužo mieste, Rumunijoje.

Rugsėjo 26 d. teatre svečiuosis teatralai iš Korėjos, o spalį I. Baužytė drauge su kitais Lietuvos teatrų vadybininkais vyks į Seulą susipažinti su korėjiečių teatro festivalių kontekstu. Lapkritį teatro atstovai dalyvaus teatro profesionalų sambūryje Azerbaidžane.

Pasak I. Baužytės, bilietų kainos šį sezoną “smarkiai nekils”, žiūrovams žadama lojalumo kortelė, kuri suteiks 30 proc. nuolaidą perkant bilietus.


  2018-08-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt