Naudojasi saulės elektrinės nuomos paslauga

Regionas

Saulės elektrinės įrengimas užtrunka vos kelias dienas, tačiau, dėl valstybinių institucijų procedūrų, jos pajungimo gali tekti palaukti ir kelis mėnesius, teigia šalia Klaipėdos gyvenanti Alė Bružinskienė.

Ji skaičiuoja, kad ant jos šeimos namo stogo įrengta nuomojama elektrinė kiekvieną kilovatvalandę atpigina 30 proc.

„Mūsų šeimos ūkis naudoja tik elektrą. Visi elektriniai buities prietaisai bei šaltuoju laikotarpiu geotermiškai šildomas daugiau nei 130 kvadratinių metrų ploto namas – kas mėnesį „prisukame“ tikrai nemažą sąskaitą. Iš viso per metus už elektrą sumokame apie 1,5 tūkstančio eurų, tad natūralu, kad nuolatos galvojame, kaip galima būtų sutaupyti“, – „INK agency” išplatintame pranešime spaudai pasakoja A. Bružinskienė.

ESO dviejų tarifų elektros tiekimo planu naudojusis šeima, išgirdusi apie galimybes įsirengti saulės elektrinę ant stogo, nusprendė tai padaryti.

„Apie saulės elektrinę susimąstyti privertė ne vien tik pinigai, bet ir mūsų šeimos vertybės. Mums svarbūs ekologiški vartojimo įpročiai – rūšiuojame atliekas ir stengiamės pirkti produktus, kurie tausoja gamtą. Todėl mintis apie savą, žalią energiją greitai pavirto konkrečiais veiksmais“, – teigia A. Bružinskienė.

Moteris pripažįsta, kad iš pradžių buvo dvejonių dėl saulės elektrinės ar pakaks jos pagamintos energijos, tačiau jos greitai pranyko, kuomet pradėjome domėtis jos galimybėmis. Įsirengus saulės elektrinę, naudojamasi ir ESO paslaugomis, o tai, anot A. Bružinskienės, panaikina baimę dėl energijos poreikių patenkinimo.

Įvertinus suvartojamos energijos kiekį, paaiškėjo, kad ant namo stogo reikėtų įrengti didesnę nei 10 kilovatų galios saulės elektrinę, tačiau galingumą riboja įstatymai.

„Nustebome sužinoję, kad Lietuvoje nuosavame name negali įsirengti didesnės nei 10 kilovatų saulės elektrinės. Tikrai nesame vieninteliai, kurių metinis elektros suvartojimas siekia beveik 15 tūkst. kilovatų. Tokiu atveju, net ir turėdami saulės elektrinę būsime priversti elektros „prisidurti“ iš tinklo“, – galiojančia tvarka stebisi A. Bružinskienė.

10 kW galingumo elektrinei įsigyti vidutiniškai prireiktų apie 12 tūkst. eurų investicijos. Tiesa, dalį sumos galima susigrąžinti, pasinaudojus valstybės teikiama parama tokių elektrinių įrengimui.

„Net ir įvertinus valstybės teikiamą paramą, supratome, kad nuosava elektrinė mums atsipirktų per mažiausiai 15 metų. Tačiau noras įdarbinti saulę išliko, todėl pradėjome dairytis galimų alternatyvų. Internete aptikome „Green Genius“ saulės energijos paslaugą, kurios modelis patraukė tuo, kad be investicijų gali turėti saulės elektrinę, o nuomos mokestis taikomas tik už pagamintą energijos kiekį“, – dėsto A. Bružinskienė.

Be to, klaipėdietės teigimu, įsigyjant nuosavą saulės elektrinę būtų reikėję ne tik pakloti apvalią sumą, tačiau ir visus dokumentus susitvarkyti savarankiškai bei rūpintis elektrinės priežiūra. Jos atveju, dokumentų tvarkymu ir elektrinės eksploatavimu pasirūpina paslaugos teikėjas.

Pranešime cituojama Brigita Mačiulytė, „Green Genius“ saulės energijos verslo vystymo skyriaus vadovė, teigia, kad 60 proc. visų įmonės klientų reikia didesnės nei 5 kilovatų saulės elektrinės, o beveik trečdaliui iš to skaičiaus – galingesnės nei 10 kilovatų.

„Kol kas  Lietuvoje turime vieną nepalankiausių Europoje reguliavimų, o dėl to labiausiai nukenčia vartotojai. Turime per daug ribojimų elektrinės galiai, biurokratinės procedūros pernelyg ilgos, elektros iš saulės pasaugojimo ESO tinkle mokestis nepagrįstai didelis. Tikimės, kad jau artimiausiu metu atsakingos valstybinės institucijos imsis veiksmų, kad gyventojai galėtų turėtų tokią saulės elektrinę, kuri patenkintų visus jų namų energijos poreikius“, – teigia B. Mačiulytė.

Saulėtą dieną elektrinės pagaminamas energijos perteklius perduodamas į tinklą, iš kur jis pasiimamas tamsiuoju paros metu. Saulės elektros paslauga reiškia, kad jėgainė priklauso įmonei „Green Genius“, o Bružinskiai tik vartoja joje pagamintą elektrą, kuri jiems metines išlaidas elektrai esą sumažins 7 proc.

„Mūsų pasigamintos elektros kilovatvalandė kainuoja 30 procentų pigiau nei tiekiama iš ESO tinklo. Įrenginius, kurie „suvalgo“ daugiausiai elektros pradėjome įjungti dienos metu. Tam tikra prasme, tai ir savotiškas žaidimas, kuomet pagauna azartas kuo daugiau elektros sunaudoti iš saulės. Net ir visiškai nekeisdami savo elektros vartojimo įpročių būtumėm sutaupę, o dabar palaipsniui juos keisdami – sumažinsime savo išlaidas dar labiau“, – pasakoja A. Bružinskienė.

Pasak B. Mačiulytės, jau dabar įmonė bando dirbtinio intelekto sprendimus, kurie analizuos klientų elektros suvartojimą ir pateiks jiems rekomendacijas, kaip dar labiau sutaupyti „įdarbinus“ saulę.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Leido iškirsti 45 medžius

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

ELTA

Traukiantis tarptautinėms bendrovėms – nerimas dėl antrojo jūros vėjo jėgainių parko konkurso ir reputacinės žalos visam regionui

Nevienareikšmiškai vertinamas pirmojo jūros vėjo jėgainių parko aukcionas ir jo rezultatai padarė reputacinę žalą ne tik Lietuvai, bet ir visam ...
2023-08-06
Skaityti daugiau

Vasara

Kas saulės spindulių turėtų saugotis ypač kruopščiai

Apie būtinybę saugotis kenksmingo saulės spindulių poveikio galima rasti daugybę informacijos. Nors galioja kiekvienam tinkančios universalios tiesos, „Camelia“ vaistininkė Urtė ...
2023-05-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This