P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Kas jungia Klaipėdą su Lietuvos šimtmečiu?

Avatar

Martynas Vainorius
2018-09-01


Šiemet minint valstybės atkūrimo – Lietuvos Respublikos paskelbimo šimtmetį – Klaipėdos kraštas istoriniu požiūriu yra atsidūręs šiek tiek keblioje padėtyje, nes 1918-ųjų vasario 16 d. dar nepriklausė Lietuvai.

Portalo atviraklaipeda.lt komanda įžvelgė vieną plačiajai visuomenei, ko gero, dar viešai nepristatytą ir neišanalizuotą jungtį – 1918-1920 m. Nepriklausomybės kovų savanorius, dalyvavusius ir 1923-iųjų Klaipėdos krašto prijungimo operacijoje, kuriai šiemet sukako 95 metai.

Iš beveik 200 savanorių, dalyvavusių ir Nepriklausomybės kovose, ir 1923-ųjų Klaipėdos sukilimo operacijoje, kai kurie tapo didelę įtaką įvairioms tarpukario Lietuvos gyvenimo sritims turėjusiomis asmenybėmis. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr.

Portalą valdanti VšĮ „Klaipėda atvirai“ konkurso metu gavo 2000 eurų siekiantį Klaipėdos miesto savivaldybės finansavimą ir pradeda įgyvendinti kultūros/meno srities projektą „Savanoriai – Klaipėdos krašto jungtis su Lietuvos Respublika“.

Iš beveik 200 tokių savanorių pasikonsultavus su istorikais buvo nuspręsta visuomenei pristatyti asmenybes, turėjusias didelė įtaką įvairioms tarpukario Lietuvos gyvenimo sritims.

Įgyvendinant projektą žurnalistams padės istorikas, prof. dr. Vygantas Vareikis ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, karo istorikas dr. Vytautas Jokubauskas.

Jau šį sekmadienį startuosiantį projektą atviraklaipeda.lt pradės pasakojimu apie Vincą Vitkauską. Jis, deja, nepriekaištingą karinę karjerą, kurioje buvo ir Klaipėdos komendanto postas, baigė būdamas kolaborantu ir dažniausiai prisimenamas kaip kariuomenės vadas, leidęs okupuoti Lietuvą sovietams be jokio pasipriešinimo.


  2018-09-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt