P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas paneigė liūdnas prognozes (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-09-03


Laikinoji Klaipėdos universiteto (KU) vadovybė naujų mokslo metų pradžios proga surengtos spaudos konferencijos metu pabrėžė, kad stojimo rezultatai parodė, kad gerokai nepasitvirtino prognozės, pagal kurias naujų studentų skaičius šioje švietimo įtaigoje šiemet turėjo sumažėti 40 proc.

Žinia, šiemet be užsieniečių, kurių skaičius dar nėra aiškus (teigiama, kad norą yra pareiškę apie 600, bet nemažai negauna vizų), KU pasirinko 849 studentai – 9,4 proc. mažiau nei pernai. O magistrantų skaičius net išaugo – nuo 280 pernai iki 350 šiemet.

Martyno Vainioriaus nuotr.

“Reikia pasidžiaugti, kad kai ką nuliūdinome ir nenuskendome, nenuskęsime ir toliau”, – sakė KU Tarybos pirmininko pareigas einantis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak laikinojo KU rektoriaus Artūro Razbadausko, nemažas iššūkis buvo Lietuvos muzikos ir teatro akademijai perduoti Menų akademiją, perimti iš Žemės ūkio ministerijos laboratoriją, esančią Kopgalyje.

“Matome galimybes pritraukti Kazachstano, Ukrainos, Baltarusijos studentus. Botanikos sode galvojame apie universitetinį darželį, galvojame ir apie universitetinę gimnaziją”, – apie įstaigos planus sakė A. Razbadauskas.

Jis tikino, kad yra ne tik ruošiamas investicinis projektas, bet ir matoma galimybė sutaupyti administravimo srityje.

“Teiksime pasiūlymus artimiausiam senatui, yra neefektyvių vietų. Jau sujungus fakultetus sutaupėme 20 etatų. Tikslas yra sumažinti 20 procentų administraciją. Siekiama, kad po reorganizacijos žmonės gautų orius atlyginimus”, – sakė laikinasis rektorius.

Šiais metais KU administracijoje dirbo 314 žmonės, Menų akademijai perėjus į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, jų sumažėjo iki 281. Kartu su dėstytojai KU dirba apie 820 darbuotojų. Kadangi šiuo metu iš viso KU studijuoja apie 3400 studentų, tad jų ir darbuotojų santykis yra 4:1.

V. Grubliauskas savo ruožtu teigė, kad Klaipėda yra verta, jog į ją būtų sugrąžintos pedagogų rengimo studijos.

“Šiandien jiems rengti yra tik 10 krepšelių. Mūsų tai netenkina. Reikia gūžtelti pečiais, kaip klaipėdiečiai Seimo nariai to nematė. Tikiu, kad klaidą galima ištaisyti”, – teigė V. Grubliauskas.

Laikinai studijų prorektorės pareigas einanti Leta Dromantienė tikino, kad į KU šiemet įstojo labai motyvuoti studentai, nes vidutinis įstojusiųjų balas siekia 6,31, kai minimalus siekė 3,6.

“Sumažinome studijų programų, sustambinome pagal kryptis. Iš viso studentus priėmėme į 24 bakalauro studijų programas. Daugiausia priėmėme į inžinerines programas, geras stojimas į sveikatos mokslus, gerai pasirodė humanitariniai mokslai. Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėstytojų pageidavimu grąžinome kai kurias programas į priėmimą, bet deja, laikas jau buvo per vėlus, daugelis jau buvo padarę savo pasirinkimus, tad rinkodara, žurnalistika, politikos mokslai ir kitos studijų programos nesulaukė studentų”, – sakė L. Dromantienė.


  2018-09-03

  2 komentarai “Klaipėdos universitetas paneigė liūdnas prognozes”

  1. AvatarAlgirdas (IP: 86.100.89.111)

   Problema tame, kad aukštajam mokslui dabar vadovauja visi, kas netingi. Man kelia abejonių pačios ministerijos žmonių kompetencija ir gebėjimas nuosekliai dirbti,ryškus neatsakingumas. Ministerijos klerkų iniciatyva Klaipėdos universitete buvo uždarytos programos, kurios buvo akredituotos tarptautinių auditorių. Įsikišus Konstituciniam teismui, draudimas buvo panaikintas, bet jaunimas jau buvo arba emigravęs, arba įstojęs į kitus Lietuvos Universitetus. Kitaip sakant, jaučiamos pastovios ministerijos pastangos žlugdyti Klaipėdos universitetą, labai man panašu į suokalbį. Menų fakulteto praradimas-tai žingsnis 50 metų atgal, tai didelis nuostolis miestui. Keturis metus vadovavęs KU rektorius ir, nesulaukęs kadencijos pabaigos pabėgęs, rodo, kad KU tarybos vadovai nesigilino į problemas, o toleravo betvarkę ir savotiškai nereagavimu gesino akademinės bendruomenės nepasitenkinimą. Tarybos turėtų užsiimti mecenavimu, rinkodara, rinkos poreikiams atitikimo reguliavimu, o ne profesūros “kontroliavimu”.

  2. AvatarVytas (IP: 78.60.175.72)

   Už mirštančius!
   Prieš trisdešimt metų buvo dainuojanti revoliucija, naujas universitetas Klaipėdoje ir viltis, kad mes į Vakarus einame.
   O dabar – tik buožių taupymo programos beliko. Jiems gerai sekasi įteiginėti, kad Klaipėdoje studijuoti neverta. Ukš iš LIetuvos – nėra žmogaus, problemos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt