P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

“Inauguruota” molo skulptūra

Avatar

Martynas Vainorius
2018-09-04


Antradienio popietę ant šiaurinio molo pristatyta bendrovės “Arijus” dovana uostamiesčiui –  skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“, kuri iki galutinio rezultato keitė ir formą, ir potencialią stovėjimo vietą.

Skulptorių Sergejaus Plotnikovo, Svajūno Jurkaus, kalvio Gražvydo Černiausko ir architekto Vytauto Paulionio kūrinys yra unikalus ir tuo, kad yra nukaldintas iš daug 4 mm storio cinkuoto plieno lakštų bei padengtas oksidu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB “Arijus” generalinis direktorius Arijus Ramonas kalbėdamas prisiminė ir tai, kad jo amžiną atilsį tėvelis beveik tris dešimtmečius darbavosi žvejybos laivyne, o visa klaipėdietiška patirtis esą ir lėmė būtent tokios jūrinės idėjos realizavimą.

Pristatant skulptūrą dalyvavęs Melnragėje gyvenantis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, skulptūrą pavadinęs miesto vizitine kortele, žadėjo gan dažnai ateiti čia ir paglostyti žuvelę, kad jis padėtų išsipildyti planams ir norams.


Uosto vidus kompas

Tuo metu kalvis G. Černiauskas atkreipė dėmesį, kad į porą savaičių jau stovinčios žuvies burną kai kurie žmonės jau deda monetas.


O projekto architektas Vytautas Paulionis juokaudamas sakė, kad kai nurauna stogą, tai pasivaikščioti galima ir su žuvimi.

Pristatymo metu buvo prisimina ir dienraščio “Vakarų ekspresas” humoro skiltyje “Bulvaras” paskelbtas pokštas, kad skulptūros vyriškis yra “kaip iš akies luptas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus”, kurio  vizitine kortele yra tapusi jo skrybėlė, o žiemą jis dėvi ilgą paltą. Nors kūrinio autoriai juokaudami ir neigė tokius sutapimus, tačiau sutiko, jog tai jau yra nebloga legenda.

“Skulptūra yra skirtas visiems žmonės, kurie myli jūrą, veržiasi prie jūros, susilieja, nori būti čia, jiems patinka ta stichija. O ta žuvytė gal kaip susidraugavimas, susiliejimas su jūra, gamta. Norėjosi padaryti skulptūrą iš metalo, nes pagalvojome, kad organiškai čia, ant molo, daug betono, tai tiks metalas ir dėl saugumo, ir dėl organikos. Darbas buvo tikrai sudėtingas, dirbome su kalviu, kiekvieną lakštą reikėjo lankstyti, kad įgautų realistinę formą. Buvo daug variantų, kur bandėme ją pastatyti, keitėsi ir pati skulptūra, nes ir pati vieta padiktavo. Ji dabar atsirado savo vietoje”, – sakė S. Plotnikovas.


2018-09-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt