„Inauguruota” molo skulptūra

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-09-04

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Antradienio popietę ant šiaurinio molo pristatyta bendrovės „Arijus” dovana uostamiesčiui –  skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“, kuri iki galutinio rezultato keitė ir formą, ir potencialią stovėjimo vietą.

Skulptorių Sergejaus Plotnikovo, Svajūno Jurkaus, kalvio Gražvydo Černiausko ir architekto Vytauto Paulionio kūrinys yra unikalus ir tuo, kad yra nukaldintas iš daug 4 mm storio cinkuoto plieno lakštų bei padengtas oksidu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB „Arijus” generalinis direktorius Arijus Ramonas kalbėdamas prisiminė ir tai, kad jo amžiną atilsį tėvelis beveik tris dešimtmečius darbavosi žvejybos laivyne, o visa klaipėdietiška patirtis esą ir lėmė būtent tokios jūrinės idėjos realizavimą.

Pristatant skulptūrą dalyvavęs Melnragėje gyvenantis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, skulptūrą pavadinęs miesto vizitine kortele, žadėjo gan dažnai ateiti čia ir paglostyti žuvelę, kad jis padėtų išsipildyti planams ir norams.

Tuo metu kalvis G. Černiauskas atkreipė dėmesį, kad į porą savaičių jau stovinčios žuvies burną kai kurie žmonės jau deda monetas.

O projekto architektas Vytautas Paulionis juokaudamas sakė, kad kai nurauna stogą, tai pasivaikščioti galima ir su žuvimi.

Pristatymo metu buvo prisimina ir dienraščio „Vakarų ekspresas” humoro skiltyje „Bulvaras” paskelbtas pokštas, kad skulptūros vyriškis yra „kaip iš akies luptas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus”, kurio  vizitine kortele yra tapusi jo skrybėlė, o žiemą jis dėvi ilgą paltą. Nors kūrinio autoriai juokaudami ir neigė tokius sutapimus, tačiau sutiko, jog tai jau yra nebloga legenda.

„Skulptūra yra skirtas visiems žmonės, kurie myli jūrą, veržiasi prie jūros, susilieja, nori būti čia, jiems patinka ta stichija. O ta žuvytė gal kaip susidraugavimas, susiliejimas su jūra, gamta. Norėjosi padaryti skulptūrą iš metalo, nes pagalvojome, kad organiškai čia, ant molo, daug betono, tai tiks metalas ir dėl saugumo, ir dėl organikos. Darbas buvo tikrai sudėtingas, dirbome su kalviu, kiekvieną lakštą reikėjo lankstyti, kad įgautų realistinę formą. Buvo daug variantų, kur bandėme ją pastatyti, keitėsi ir pati skulptūra, nes ir pati vieta padiktavo. Ji dabar atsirado savo vietoje”, – sakė S. Plotnikovas.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”46681,46682,46683,46684,46685,46686,46687,46688,46689,46690″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Politinių ambicijų kaina – 11 477 eurai iš mokesčių mokėtojų kišenės

Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos centre „su virimu ir kepimu nieko nebus”?

Pasiūlymą uždrausti dyzelinius ir benzininius generatorius naudoti per muges bei ruošti maistą arčiau nei 25 m nuo gyvenamųjų namų uostamiesčio politikai sutiko ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This