P0

Regionas

Karo istorikai Nidoje analizuos Lietuvos laisvės kovų klausimus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-04


Rugsėjo 7 d. Nidoje prasidės karo istorijos mokslinė konferencija „Karas ir visuomenė“, kurioje per tris dienas pranešimus skaitys beveik dvi dešimtys mokslininkų iš Klaipėdos, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų, Lietuvos istorijos instituto ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos.

Konferencijoje kaip klausytojai bei diskutantai dalyvaus per 20 istorijos bei archeologijos doktorantų, bei platus būrys karo istorija besidominčių kitų klausytojų.

Tai jau ne pirma tokia konferencija Nidoje, skirta karo istorijai, kuria Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas organizuoja kartu Thomo Manno kultūros centu, remiant Neringos savivaldybei bei Neringos muziejams.

“Šiemet Lietuvoje minime valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Bet 1918-ieji svarbūs ir tuo, kad tais metais buvo atkurta Lietuvos kariuomenė, o į kraštą įsiveržė Raudonoji armija. Prasidėjo egzistencinės kovos periodas, kuris baigėsi 1920 m. prie Širvintų ir Giedraičių bei 1923 m. Klaipėdos krašto prijungimu. Konferencija skiriama moderniojo valstybingumo ir modernios Lietuvos kariuomenės šimtmečiams, tačiau temiškai apima gerokai platesnį chronologinį lauką: nuo baltų genčių iki informacinių karų”, – rašoma organizatorių pranešime.

Anot jų, karo istorija – tai ne tik mūšių analizė ir kur kas daugiau nei kariuomenių ir karų analizės. Dažnai karo istorikai susitelkia į karą ir imasi analizuoti kariuomenių veiksmus, jų aprūpinimą, judėjimą, strategijos ir taktikos klausimus. Bet esmių esmė yra tų karų ir kariuomenių poveikis visuomenėms, kaip šie procesai paveikė ir veikia visuomenių kaitą, kokias suformuoja patirtis ar stereotipus, kokį poveikį daro dar ilgus dešimtmečius po karo.

“Tikimės, kad konferencija „Karas ir visuomenė“ padės giliau pasinerti į šį platų tyrimų lauką”, – pabrėžė organizatoriai.

Su konferencijos programą galima susipažinti čia.

2016 m. rugsėjo 16–17 d. Nidoje vyko konferenciją „Teisė sukilti“, 2017 m. sausio 19–20 d. Nidoje, Thomo Manno memorialiniame muziejuje, vyko mokslinė konferencija „Lietuviai Didžiajame kare ir Didysis karas Lietuvoje“.

Šiais metais konferenciją iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, suteikusi finansinę paramą Thomo Manno kultūros centro veiklai.

Organizatoriai tiki, kad esant palankiai situacijai ir 2019 m. Nidoje rinksis karo istorikai diskutuoti aktualiomis temomis, ypač susijusiomis su laisvės kovų istorija ir 1919–1920 m. Nepriklausomybės kovomis, kurių 100-metį kitąmet minėsime.


  2018-09-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt