Sveikata

Psichologinės pagalbos prieinamumo realybė

Saulius Liekis, Klaipėdos miesto tarybos narys
2018-09-04


Neseniai Klaipėdoje įsikūrusi privati medicinos klinika viešai skelbiasi, kad atidarė Psichikos sveikatos centrą.

Vedamas profesinio žingeidumo, paskambinau į naujai įsikūrusį Psichikos sveikatos centrą pasiteirauti, kaip būtų galima patekti pas psichologą.

Psichikos sveikatos centro darbuotoja negalėjo užregistruoti ir suteikti pilnos informacijos, nukreipė į registratūrą.

Skambinu ten. Atsiliepusi registratorė informavo, kad pas psichologą galima patekti tik su šeimos gydytojo siuntimu. Nesuprantu, kam šis biurokratinis mechanizmas, nes „valdiškuose“ psichikos sveikatos centruose šeimos gydytojo siuntimas nėra privalomas. Registratorės paklausus, ar galėsiu pas psichologą apsilankyti anonimiškai atsakymas buvo, kad tai kainuos 35 €. Nors dar 2017 m. spalio mėnesį Lietuvos teritorinė ligonių kasa išplatino pranešimą, kad emocinę paramą nemokamai ir be siuntimo gali gauti visi norintys, reikia tik kreiptis į pasirinktą Psichikos sveikatos centrą.

Palyginimui tame pačiame „valdiškame“ psichikos sveikatos centre pas psichologą galimą 10 kartų per metus lankytis anonimiškai ir nemokamai be jokio siuntimo, o jei asmuo nėra prisirašęs šioje įstaigoje, mokama psichologo konsultacija kainuoja tik 3,94 €.

Beje, pagal Psichikos sveikatos priežiūros įstatymą Psichikos sveikatos centrai turėtų vykdyti pacientų psichosocialinę reabilitaciją. Neteko girdėti, kad nors vienas privatus Psichikos sveikatos centras tai darytų, nes juk už tai papildomai teritorinės ligonių kasos nemoka.

Kyla natūralus klausimas kodėl įstaigos gauna vienodą finansavimą psichikos sveikatos paslaugoms teikti, tačiau sąlygos ir kainos skiriasi? Turbūt privačios medicinos prioritetai psichologinės pagalbos prieinamumui kiti?2018-09-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt