P0

Mums rašo

Kodėl su pažeidimais privalo kovoti pats gyventojas? (6)

Renata Senavaitienė, Klaipėdos savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė
2018-09-07


Miesto gyventojų sveikatos priežiūros, ekologiniais klausimais valdžia labai gražiai imituoja viešojo intereso gynimo darbą. Iš tikrųjų yra sukurta metodika, kaip gražiai nieko nedaryti, arba daryti tą patį per tą patį.

Mano nuomone, Klaipėdos išrinktieji netinkamai atstovauja visuomenei, neįtakoja savivaldybės institucijų ir nepajėgia (o gal nenori) susitvarkyti su darančia ką nori Savivaldybės administracija, mieste esančių įmonių saviveikla ar nuodijančiu gyventojus didžiuoju uosto verslu.

Pietinio rajono bėda – baisios naktinės smarvės, yra viena iš pasekmių, kaip neatsiklausus miesto visuomenės į šią teritoriją buvo sukišta nemažai sveikatai kenkiančių ir galimai pavojingų miestui įmonių. Martyno Vainoriaus nuotr.

Viena iš pagrindinių bėdų yra ta, kad žmonėms trūksta išankstinės informacijos, kas kur ir kaip bus daroma, kas statoma. Jie neinformuojami, nors svarbios informacijos gavimą Lietuvos piliečiams garantuoja LR Konstitucija. Pasakoma trumpai – ,,viskas yra internete”. Bet ne gyventojas turi ieškoti žinių internete, o svarbios miestui žinios privalo jį surasti. Kaip tą padaryti, turi sugalvoti miesto valdžia.

Pietinio rajono bėda – baisios naktinės smarvės yra viena iš pasekmių, kaip neatsiklausus miesto visuomenės į šią teritoriją buvo sukišta nemažai sveikatai kenkiančių ir galimai pavojingų miestui įmonių.

Nors raginama aktyviau įsitraukti į kovą su aplinkosaugos pažeidėjais, bet leiskite paklausti, KODĖL SU PAŽEIDIMAIS PRIVALO KOVOTI PATS GYVENTOJAS, BET NE ATITINKAMOS INSTITUCIJOS? Kam tada jos egzistuoja? Ar mažai signalų iš visuomenės gauta per 10 metų? Kaip priversti reaguoti, jeigu visi apsimeta, kad yra “ne prie ko”?

Noriu informuoti, kad Klaipėda turi Bendruomenės sveikatos tarybą, kurios ,,pagrindinis uždavinys yra formuoti ir koordinuoti visuomenės sveikatos politiką savivaldybės teritorijoje, siekiant įgyvendinti sveiko miesto principus”. Ir kuri skiria labai mažą dėmesį miesto taršos, smarvių problemai bei ekologijos naikinimui Klaipėdoje.

Skelbiu sąrašą žmonių, kurie yra šioje taryboje. Tarp jų yra ligoninių vadovų, žurnalistų, mokyklos direktorių, miesto tarybos narių ir t.t. Žmonių, kurie tikrai galėtų konkrečiai daug daugiau nuveikti mūsų visų sveikatos labui: Janina Asadauskienė, Saulius Liekis, Artūras Razbadauskas, Jonas Sąlyga, Birutė Bartašiūtė, Jūratė Grubliauskienė, Liudvikas Albertas Mileška, Rimantas Jonas Pilipavičius, Aleksandras Slatvickis, Jolanta Beniušytė, Danguolė Drungilienė, Žavinta Kančiauskienė, Renata Ložienė, Audronė Meiraitė.


  2018-09-07

  6 komentarai “Kodėl su pažeidimais privalo kovoti pats gyventojas?”

  1. AvatarPetras (IP: 77.111.247.60)

   Straipsnio pavadinimas teisingas. Mes gi tam ir mokam mokesčius, kad už juos būtų tvarkomi dalykai, kurie sunkiai įmanomi vienam ar keliems žmonėms. T. y. valstybės institucijos turi ginti viešą interesą, nes privačiam verslui dažniausiai svarbiausia išleisti mažiau, uždirbti daugiau.

  2. AvatarRenata S. (IP: 88.119.39.225)

   Tarybos sąraše ,,praslydo”apmaudi klaida : ne ,,Jūratė Grubliaukienė”, o Jūratė Grubliauskienė. Atsiprašau.:)

  3. AvatarIš tiesų (IP: 88.119.39.225)

   vienas dalykas kai į aukščiausias institucijas kreipiasi ir peticijas rašo triukšmaujantys, nepatenkinti gyventojai, o visai kas kita kai autoritetą turintys klaipėdiečiai. Šiuo atveju – Bendruomenės sveikatos taryba. Nemanau kad jie kreipėsi į ministeriją ar vyriausybę..Ir žiniasklaida turėtų daugiau skelbti apie tokių tarybų darbą. Nei ,,Klaipėdos” dienraštyje, nei ,,Vakarų eksprese” niekad neteko užtikti info apie jų darbą. Tai kam jas kurti?

  4. AvatarLietuva (IP: 178.128.45.154)

   Bliat, kur rugpjucio ataskaita? Suduva.

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.191.87)

    Gerbiama Lietuva, įtariu, kad Jūs nekantriai laukiate “Atviros Klaipėdos” rugpjūčio ataskaitos. Atsiprašau, kad šį mėnesį užsitęsė jos pateikimas – tiesiog pastarąją savaitę teko dirbti vienam ir niekaip nespėju, nes norisi dar ir pamiegoti. Bet skubu patenkinti Jūsų nekantrumą, ir jei nepadariau klaidų (dar nesutikrinta), tai rugpjūtį gavome 1559,08 Eur paramos (259,08 iš fizinių asmenų), o išleidome 2330,3 Eur. Tikiuosi per savaitgalį parengti detalią ataskaitą. Ačiū, kad skaitote ir domitės.

   • AvatarTomas (IP: 78.57.213.208)

    Manau Martynas išvis neturėtų atsakyti idiotams.
    Scarbu neleisti nuo pat pradžių durniams užlipt abt galvos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt