P0

Švietimas

Pristatė STEAM centro steigimo eigą

Atvira Klaipėda

Gintarė Remezaitė
2018-09-07


Į Klaipėdos universitete vykusią diskusiją apie “regiono inovacijų ekosistemą” susirinkusiems Seimo nariams buvo pristatyti ir ketinimai uostamiestyje įkurti vadinamąjį STEAM centrą.

Tokiuose centruose būtų siekiama patraukliai moksleivius supažindinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslais, skatinti rinktis tokias studijas.

U.S. Navy nuotr.

„Inžinerija, technologijos, matematika – visa tai, kas yra reikalinga, nėra labai populiaru ir reikia tai populiarinti. Tą patį rodo ir neformalaus ugdymo programos – vaikai renkasi sportą, muziką, o techniniai dalykai nėra populiarūs“, – teigė diskusijoje dalyvavusi lektorė Viktorija Jakubauskaitė.

Pasak jos, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl būtent inžinerinės sritys tampa nepopuliarios – mokiniai nesirenka matematikos, informatikos valstybinių brandos egzaminų, todėl vėliau negali šių disciplinų studijuoti.

Teigiama, kad pats universitetas jau pasiruošęs tiek savo finansais, tiek socialinių partnerių pagalba prisidėti ir rekonstruoti universiteto miestelyje esantį pastatą, kuriame planuojama atidaryti STEAM centrą. Švietimo ir mokslo ministerija šio projekto įgyvendinimui yra numačiusi skirti vieną milijoną eurų Europos Sąjungos lėšų.

Projektą įgyvendinti planuojama per dvejus metams po finansavimo sutarties pasirašymo.


  2018-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt