P0

Švietimas

Patarė universitetui labiau reklamuotis (1)

Atvira Klaipėda

Eigilė Nainytė
2018-09-11


Antradienį Klaipėdos universitete į pirmąją rektoriaus popietę pakviesti Klaipėdos miesto tarybos nariai, čia baigę studijas, dirbę ar iki šiol dirbantys Klaipėdos universitete, aptarė Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategiją iki 2030 metų („Mėlynąjį proveržį“).

Šiuo metu Klaipėdos miesto taryboje yra 13 KU ambasadorių. Susitikime dalyvavo Arūnas Barbšys, Arvydas Cesiulis, Vytautas Čepas, Rimantas Didžiokas, Tomas Meškinis, Vygantas Vareikis. Į susitikimą atvyko ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Asta Lapinskienė.

KU nuotr.

Susitikime akcentuota, kad vienas iš pagrindinių siekių yra pritraukti kuo daugiau studentų į KU. Teigta, jog nuo 2016 metų sparčiai mažėja abiturientų, baigusių Klaipėdoje esančias mokyklas ir stojančių į šią uostamiesčio aukštąją mokyklą.

KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė pristatė Inovacijų ekosistemą, kurią universitetas taikys Klaipėdos regione.

„Inovacijų ekosistemos esmė – bendras viešojo ir privačiojo sektorių darbas.“ Inovacijų ekosistema nukreipta į talentų pritraukimą ir ugdymą. Talentų pritraukimas akcentuojamas ir Klaipėdos miesto strategijoje „Mėlynasis proveržis 2030“. „Į KU kasmet įstoja apie 11–12 abiturientų šimtukininkų. Džiugu, kad Klaipėdoje jų skaičius auga. Šiais metais į KU įstojo 7 šimtukininkai iš Klaipėdos miesto. Taigi universitetas yra patrauklus gabiausiems moksleiviams iš pajūrio regiono“, – kalbėjo prorektorė.

Pokalbio metu buvo paliesta ir  rūpesčių kelianti pedagogų ruošimo KU perspektyva.

Informuota, kad nuo 1992 m. Klaipėdos universitetas išleido 10 000 ugdymo specialistų. Šiemet pedagogines studijas baigė 113 absolventų, 15 iš jų įstojo į valstybės finansuojamas vietas.

Kadangi Klaipėdos universitetas bendradarbiauja su Kauno Vytauto Didžiojo universitetu, laikinojo KU rektoriaus Artūro Razbadausko teigimu, “jeigu nebūtumėme partneriai su VDU, labai abejoju, ar turėtumėme tas 15 finansuojamų vietų“.

Rimantas Didžiokas siūlė labiau populiarinti ir reklamuoti Klaipėdos universitetą. Jo teigimu, mieste galėtų atsirasti ženklai, nurodantys kelią į universitetą, arba įvažiuojant į miestą svečius galėtų pasitiki, pavyzdžiui, šūkis – „Klaipėda – studijų miestas“ ir kt.

Žadama, jog tokie neformalūs laikinojo universiteto vadovo susitikimai su įvairių sričių klaipėdiečiais vyks nuolat.

 


  2018-09-11

  Vienas komentaras apie “Patarė universitetui labiau reklamuotis”

  1. AvatarLoreta (IP: 90.140.131.130)

   Eigile, tu šaunuolė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt