P0

Svarbu, Transportas

Traukiniu į Šilutę – nuo spalio (3)

Atvira Klaipėda

Gintarė Remezaitė
2018-09-12


Trečiadienį Klaipėdos geležinkelio stotyje vykusioje spaudos konferencijoje paskelbta gera žinia – Šilutės miesto gyventojai vėl turės galimybę į Klaipėdą atvykti traukiniu. Maršrutu Šilutė – Klaipėda bus galima naudotis jau nuo spalio 1 dienos.

Traukiniais į Šilutę buvo galima nuvykti ir anksčiau, tačiau maršrutas buvo nutrauktas dėl geležinkelio viaduko remonto.

Maršrutui vėl atsiradus tikimasi, jog regiono ir miesto susisiekimo traukiniu atnaujinimas paskatins gyventojus rečiau keliauti automobiliu ir dažniau rinktis mažiau aplinką teršiančią transporto priemonę.

Manto Bučnio nuotr.

„Mes labai skatiname, kad žmonės paliktų savo transporto priemones namuose ir į darbą, miestą atvyktų ekologiška, švaria transporto priemone, taip prisidėdami prie spūsčių mažinimo mieste. Šiais laikais laikas kiekvienam yra labai svarbus, brangus. Laikas yra neįkainojamas. Dažnai net nesusimąstome, kiek laiko praleidžiame vairuodami, spūstyse”,  – teigė AB “Lietuvos geležinkeliai” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Maršrutas sėkmingai išbandytas jau metų pradžioje. Atliktas testas parodė, jog suinteresuotumas yra labai didelis – manoma, jog per metus šia kryptimi keliaus nuo 50 000 iki 100 000 keleivių.

AB „Lietuvos geležinkeliai” generalinio direktoriaus pavaduotojas Linas Baužys sakė, jog šis maršrutas bus patogus ne tik patiems šilutiškiams, bet ir kitose pakeliui esančiose gyvenvietėse gyvenantiems žmonėms – traukinys stos Priekulėje, Vilkyčiuose ir Kukoriuose, o kiek vėliau Gručeikiuose bei Dituvoje.

Gyventojų patogumui  traukinių tvarkaraštis suplanuotas ne taikantis prie krovininių traukinių, bet atkreiptas dėmesys į žmonių darbo laiką – stengtasi, jog būtų galima laiku atvykti į darbą bei iš jo sugrįžti į namus. Taikytasi ir prie moksleivių bei studentų poreikių.

Manto Bučnio nuotr.

Traukiniai Klaipėda-Šilutė-Klaipėda kursuos kasdien, o visa kelionė truks mažiau nei valandą. Iš viso per dieną maršrutu Šilutė-Klaipėda ir atgal kursuos 5-6 traukiniai.

Rytais keleiviai iš Šilutės Klaipėdą pasieks gerokai greičiau nei važiuodami autobusu ar automobiliu bei stovėdami kamštyje prie Jakų žiedo, o vakarais grįš greičiau. Iš Šilutės išvykus anksčiausiu traukiniu, Klaipėdą keleiviai pasieks 7.34 val., o iš Klaipėdos atgal išvyks 17.45 val.

Transporto straipsnių vidus kompas

Pasak Lino Baužio, traukiniai naujesni nei dauguma mieste važinėjančių automobilių, o bilieto kaina ne didesnė, nei kelionės autobusu – beveik 4 eurai. Tačiau įsigyjant daugkartinius terminuotus bilietus kaina gali sumažėti net iki 65 procentų.

Regione veikiančioms įmonėms „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir įsigyti verslo korteles, su kuriomis darbuotojai gali konkrečiu maršrutu naudotis kiekvieną dieną važiuodami iš ar į darbą, arba – vykti į komandiruotes kituose miestuose. Abiem atvejais už suteiktas darbuotojų pervežimo paslaugas įmonės atsiskaito mėnesio pabaigoje.

Manto Bučnio nuotr.

 

 


  2018-09-12

  3 komentarai “Traukiniu į Šilutę – nuo spalio”

  1. AvatarKitas Algis (IP: 78.60.136.82)

   Po viaduko rekonstrukcijos traukinių eismas buvo atnaujintas ir 2011.05.29 vėl buvo nutrauktas.

  2. AvatarAlgis (IP: 90.131.37.244)

   Klaidinga informacija,
   Baigus viaduko rekonstruksijos darbus, traukinių eismas iš Klaipėdos į Šilutę buvo atnaujintas ir po ir vėl nutrauktas.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Ačiū už komentarą, pataisėme 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt