P0

Miestas, Svarbu

Bus ir „Europiada”, ir didieji burlaiviai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-09-13


Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto taryba pritarė tam, kad į uostamiestį 2021 m. sugrįžtų didieji burlaiviai bei mūsų mieste 2020-aisiais metais vyktų tarptautinis folkloro festivalis „Europiada”. Šiomis dienomis kaip tik Klaipėdoje vieši „Europiados” delegacija su jos prezidentu priešaky.

Prieš balsavimą Tarybos narė Nina Puteikienė išreiškė susirūpinimą dėl Klaipėdos vasaros koncertų estrados būklės. „Ar mes būsime pasirengę priimti svečius Vasaros koncertų estradoje ir kaip ji atrodys?” – klausė ji.

„The Tall Ships Races” į uostamiestį grįš 2021 metais. Martyno Vainoriaus nuotr.

Miesto kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Skiotytė, posėdžio dalyviams pristačiusi abu klausimus, pripažino, jog kol kas „šis klausimas tebėra atviras”, mat dar tebesprendžiama, kurioje vietoje – minėtoje Vasaros koncertų estradoje, Piliavietėje, „Žalgirio” stadione ar „Švyturio” arenoje – vyks atidarymo ir uždarymo renginiai.

Visgi labiausiai Tarybos narius neramino itin išaugę „Europiados” kaštai. To pranešėjos teiravosi ne vienas miesto politikas.

Festivalio kainą, kuri galėtų siekti per 1 mln. eurų, pasak K. Skiotytės, išaugino kultūros srities paslaugų sektoriaus kainų didėjimas, pasikeitę ir pačios „Europiados” organizacinio komiteto, ir dalyvių maitinimo reikalavimai, taip pat ir gerokai didesnis svečius aptarnausiančių savanorių skaičius.

Kai kuriems Tarybos nariams pasigedus konkrečių sąmatos sumų, o Rimantui Didžiokui prisipažinus dėl to balsuosiančiam prieš, vicemeras Artūras Šulcas priminė, jog dabar balsuojama tik dėl principinio sprendimo.

„Ar mes kviečiame „Europiadą” į Klaipėdą, ar nenorime to daryti?” – klausė jis.

Vicemeras teigė vakar susitikęs su „Europiados” prezidentu, kuris kartu yra ir 19 tūkst. gyventojų turinčio Vokietijos miestelio, kuriame „Europiada”vyks kitais metais, meras. Vokiečiai „Europiadai” irgi yra suplanavę nuo 1 iki 1,3 mln. eurų ir esą iki šiol tikslios sumos dar nežiną.

„Įsivaizduokite, 19 tūkst. gyventojų miestelis irgi planuoju virš milijono eurų, o mes esame didelis miestas ir norime, kad apie mus Europa kalbėtų gerai”, – sakė vicemeras, raginęs visus balsuoti dėl principinio sprendimo, nes konkretūs renginio finansavimo dalykai dar ne kartą bus aptariami atskiruose komitetuose.

23 nariams balsavus už, 1 prieš ir 2 susilaikius, pritarta tam, kad „Europiada” po 11 metų sugrįžtų į Klaipėdą.

Panašią sumą – per 1,2 mln. eurų – planuojama skirti ir didžiųjų burlaivių regatos („The Tall Ships Races”) sugrąžinimui į uostamiestį 2021 m.

Tam irgi, šiek tiek padiskutavę, pritarė miesto Tarybos nariai.

 


2018-09-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt