Klaipėdoje – konferencija apie krūtų gydymą

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-09-13

Rugsėjo 14 d. Klaipėdoje vyks IV tarptautinė konferencija „Krūtis tausojantis gydymas“, kurią organizuoja Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija ir Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL).

Pagrindinė renginio tema – gydymo metodai, kurie ne tik padėtų sėkmingai įveikti vėžį, bet ir išsaugotų vėžio pažeistas krūtis.

L.A. Shively (U.S. Air Force) nuotr.

„Susidaro programa, kurią sunku sutalpinti į vieną dieną, nepaisant to, kad po pietų tuo pat metu kviečiame net į dvi atskiras sesijas chirurgams ir chemoterapeutams. Konferencija vyksta jau ketvirtą kartą, tampa tradicine, joje dalyvauja medikai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertai. Visa tai liudija, kad yra poreikis tokiam renginiui“, – pranešime spaudai citruojamas pagrindinis konferencijos organizatorius, Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininkas, KUL Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas.

Pasak jo, renginys derinamas prie svarbiausių Europoje vykstančių šios temos konferencijų, kad su pastarosiose pristatytomis naujausiomis gydymo gairėmis operatyviai susipažintų ir Lietuvos medikai.

„Konferencijoje aptariamos ir mūsų aktualijos, ir naujausi klinikiniai tyrimai. Pranešimai pristatomi per klinikinės praktikos prizmę – kaip atrinkti pacientus, kaip pritaikyti jiems tinkamiausią gydymą kuo racionaliau valdant lėšas. Taip, jos ribotos, bet mūsų tikslas – kaip su šiomis lėšomis pasiekti kuo geresnių gydymo rezultatų“, – kalbėjo A. Česas.

Pranešimus konferencijoje skaitys ir Lietuvos medikai, ir lietuviai, dirbantys Vakarų šalių gydymo įstaigose, ir užsienio ekspertai. Vienas žymesnių šio renginio svečių – prof. Peter Schmid, Eksperimentinės vėžio medicinos centro vadovas, Londono Šv. Baltramiejaus ligoninės krūties vėžio centro klinikinis direktorius, skaitysiantis pranešimą apie metastazavusio krūties vėžio gydymą. Šiai temai bus skirti net keli pranešimai, kurių autoriai – ne tik užsienio ekspertai, bet ir Lietuvos onkologai chemoterapeutai, besidalijantys savo patirtimi.

Dar viena iš laukiamų temų – kokių rezultatų pasiekta taikant krūties vėžiui gydyti mažiau agresyvią terapiją (jos privalumai buvo aptarti prieš metus vykusiame renginyje), kaip juos vertina medikai, patys pacientai. Nauja, iki šiol plačiau neaptarinėta aktualija, išprovokuota vis „jaunėjančių“ onkologinių susirgimų – nėštumas ir krūties vėžys.

Anot pranešimo, jau daugeliui onkologų opus klausimas – kaip laiku diagnozuoti krūties vėžį, kai vis daugiau moterų turi krūtis didinančius implantus, kaip čia galėtų padėti tomosintezės, magnetinio rezonanso ir kiti moderniausi tyrimai.

Kitas renginio temas iššaukė nauji mokslo pasiekimai. Naujausi genetiniai tyrimai paskatino į dienotvarkę įtraukti pranešimus, aptarančius, koks gydymas tinkamiausias, jei nustatoma, kad krūties vėžio sukėlėjas – paveldimas BRC1 ar BRC2 genas.

Viena svarbiausių konferencijos „vedamųjų gijų” – krūtis tausojantis gydymas.

„Turime siekti, kad visais atvejais, kiek tik įmanoma, būtų išsaugotos krūtys. Kiekvieną kartą privalome apie tai galvoti, nes svarbu ne tik įveikti vėžį, bet ir užtikrinti pacientės gyvenimo kokybę“, – įsitikinęs A. Česas.

Siekiant šio tikslo krūtų chirurgai vis glaudžiau bendradarbiauja su plastikos chirurgais. Jau ir Lietuvoje daromos vienmomentinės operacijos, kurių metu atliekamas krūties dalinis ar pilnas šalinimas (mastektomija) ir krūtų rekonstrukcija – kad pacientė nepajustų didelio diskomforto. Įvairūs šios temos aspektai bus aptariami keliuose konferencijos pranešimuose.

Renginyje bus pasidalinta ir KUL „Krūties vėžio pacientų mokyklos“ patirtimi.

Teigiama, kad vienas iš svarbių renginio tikslų – teikti bendras rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai, kad jos taptų gydymo gairėmis, taikomomis visiems pacientams, kuriems jie galėtų padėti.

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija, įkurta 2000 m., vienija per 90 narių.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Kultūra

Konferencijoje prisimins lietuviškos gramatikos krikštatėvius

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyksiančią konferenciją, kurios metu bus prisiminti lietuviškos gramatikos ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Sveikata

Konsultavo dėl vėžio

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Prognozuojama, kad susirgimų skaičius per 10 metų dar išaugs iki 30 ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This