Kultūra

Klaipėdos etnokultūros centre – “Trupiniai”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-14


Klaipėdos etnokultūros centras rugsėjo 21 d. 16 val. kviečia į medžio drožėjo Zenono Skinkio parodos „Trupiniai“ atidarymą. Už savitus ir unikalius darbus autorius šiais metais tapo „Aukso vainiko“ vaizduojamosios liaudies dailės laureatu.

Parodos autorius gimęs Vilkaviškio raj. Starkų kaime yra savamokslis tautodailininkas. Savo kūrybinį kelią pradėjęs 1980 m. nuo tapybos, grafikos vėliau susidomėjo ir paniro į medžio drožinius. Jo drožyboje vyrauja tautiniai lietuvių liaudies, religiniai, mitologiniai bei pasakų motyvai. Kūryboje taip pat atgyja iš vaikystės įstrigę gimtojo Starkų kaimo vaizdai. Drožiniai dekoruoti spalvomis, išryškinančiomis reljefiškumą bei suteikiančiomis išskirtinumo.

“Stebina ir tai, kad Zenonas Skinkys kūrinius drožia be išankstinių eskizų ar brėžinių, o vieno darbo kūrybinis procesas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių”, – rašoma pranešime.

Parodos autoriaus paveikslai pabuvojo ne vienoje Europos parodų salėje, 1999 metais jis buvo įvertintas Liongino Šepkos premija, 2000-aisiais tapo prakartėlių parodos – konkurso Rokiškyje laureatu. Šiuo metu jo darbai eksponuojami keliuose muziejuose, tame tarpe ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Parodos atidarymo renginyje dalyvaus pats autorius ir folkloro ansamblio „Alkiukai“ instrumentinė grupė.

Paroda veiks iki spalio 25 d. Jos lankymas nemokamas.


2018-09-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt