Švietimas

Klaipėdos universitete plėtojama alternatyvioji medicina

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-14


Penktadienį Klaipėdos universitete (KU) lankėsi sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis ir Sveikatos apsaugos ministerijos Netradicinės medicinos inciatyvų koordinavimo skyriaus vedėja Jūratė Martinonienė.

Anot KU pranešimo, vizito metu buvo aptartas Papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūros įstatymas, kuris esą yra reikalingas vystant netradicinės ir alternatyvios medicinos veiklas.

Klaipėdos universiteto Botanikos sodas apima 9 hektarų plotą, kuriame auga apie 4 tūkstančiai augalų, iš kurių apie 600 augalų yra vaistiniai augalai

KU Reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė ministerijos atstovams pristatė KU vykdomą unikalią Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrantūros studijų programą. Anot jos, susidomėjimas šia sritimi kasmet auga. Šiemet į šią studijų programą įstojo 12 studentų.

KU atstovai pristatė ir kitas alternatyvios ir papildomos medicinos galimybes bei veiklas, kurias vykdo KU mokslininkai. Šiuo metu yra kuriama gyvūnų terapijos metodika.

„Klaipėdos universiteto mokslininkai glaudžiai bendradarbiauja ir dirba Delfinų terapijos centre“, – pasakojo prof. dr. D. Mockevičienė.

O KU Botanikos sode vyksta fitoterapijos – medicinos atšakos, besiremiančios įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslams, moksliniai tyrimai.

„Botanikos sodas apima 9 hektarų plotą, kuriame auga apie 4 tūkstančiai augalų, iš kurių apie 600 augalų yra vaistiniai. Tai itin plati sritis, kuriai būtinas reglamentavimas“, – kalbėjo KU Botanikos sodo direktorė prof. dr. Asta Klimienė.


Kita, perspektyvi ir unikali sritis – balneoterapija – gydymas mineraliniu ir geoterminiu vandeniu, kurio Klaipėdos regionas turi itin daug. Šiuo metu KU mokslininkai atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti geoterminį vandenį sveikatinimui.

„Verslas jau dabar yra susidomėjęs ir nori investuoti į šį unikalų gamtos resursų panaudojimą“, – teigia Andrius Sutnikas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas.

„Papildomoji ir alternatyvioji medicina gali būti svariu priedu prie klasikinės medicinos, tačiau tam reikia aiškaus reglamentavimo, kuris užtikrintų kokybę. O ypač, kai turime tokius unikalius žemės resursus, kalbu apie geoterminį vandenį, kuris gali stipriai prisidėti prie sveikatinimo reabilitacijos srityje“, – kalbėjo gydytoja doc. dr. Lolita Rapolienė.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis savo ruožtu kalbėjo, jog įstatymo projektas yra paruoštas ir tikimasi, kad greitu metu ministras jį pasirašys.

„Nepaprastai dėkoju Klaipėdos universiteto mokslininkams, kurie prisideda prie papildomos ir alternatyviosios medicinos vystymo. Tačiau įstatymo nepakaks, dar reikės jūsų pagalbos, aiškinant visuomenei šios srities reikšmę ir svarbą”, – teigė jis.


2018-09-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt