Kultūra

Lietuvos lėlininkai mokysis Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-14


Rugsėjo 20–23 d. Vilniuje ir Klaipėdoje pirmą kartą vyks Lietuvos lėlių teatrų vitrina-festivalis „Materia magica LT“.

Jo metu Klaipėdos gyventojams, miesto svečiams, festivalių programų sudarytojams ir prodiuseriams iš Izraelio, Vokietijos, Japonijos, Lenkijos, Kroatijos, Šveicarijos, Kinijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Japonijos ir Turkijos bus pristatyta dvylika lietuviškojo lėlių teatro spektaklių. Prieš lėlių teatro vitriną rugsėjo 15–20 d. lėlių teatro profesionalai bus kviečiami į kūrybines dirbtuves.

Šiemet dirbtuvėse savo patirtimi dalinsis mentoriai Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ bei Zvi Saharas iš „Puppet Cinema“. Dirbtuves organizuoja Lietuvos nacionalinis centras UNIMA kartu su Izraelio ambasada Lietuvoje ir kviečia į jas teatro studentus ir lėlių teatro profesionalus, aktorius, režisierius, muzikantus, vizualiųjų menų ir kino animacijos kūrėjus iš visos Lietuvos.

Klaipėdoje įsikūręs centras UNIMA ne vienerius metus aktyviai rengia mokymus profesionaliems lėlininkams, siekia sudaryti sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti, tuo pačiu kurdami stiprią lėlininkų bendruomenę.

Pirmųjų dirbtuvių „PuppetCinema: atgaivinanti kameros akis“ mentorius, iš Izraelio kilęs ir šiuo metu ten kuriantis režisierius, aktorius, lėlininkas, lėlių ir objektų teatro bei kino grupės „PuppetCinema“ įkūrėjas Zvi Sahar, dalyvius supažindins su lėlių teatro ir kinematrografijos jungties specifika.

2009 m. prasidėjęs meninis „PuppetCinema“ eksperimentas, pasitelkdamas cinema verité estetiką, ieško sąveikos taškų tarp lėlių, objektų teatro ir kino; garso efektų įrašų, dizaino ir tiesioginės vaizdo transliacijos. Dirbtuvių dalyviai turės išskirtinę galimybę sužinoti apie lėlių bei kameros animavimo ir manipuliavimo procesų skirtumus ir panašumus, mokytis pasakojimo meno (visual storytelling) subtilybių bei kitų technikų ir metodų, padėsiančių teatro, lėlių ir objektų animavimo, kinematografijos elementus sujungti į vientisą tarpdisciplininį meno kūrinį.

Rugsėjo 18 d. startuos antrosios kūrybinės dirbtuvės „Slaptas objektų gyvenimas“. Dirbtuvių mentoriai Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ (Olandija) kartu su kitais TAMTAM grupės kūrėjais jau beveik 4 dešimtmečius kuria vaizdų ir objektų teatrą be žodžių. Jų išvystytas savitas stilius balansuoja tarp plastinių menų ir teatro; spektakliuose didelis dėmesys skiriamas muzikai ir garsiniams spektaklio elementams. Dirbtuvių metu dalyviai iš rastų objektų kurs vizualų, bežodį spektaklį. Pradėdami objektų atranka, jų atgaivinimu, baigdami vizualaus scenarijaus rašymu, dalyviai mokysis atidžiau įsižiūrėti į daiktus ir medžiagas, pažinti juos, atrasti iš pirmo žvilgsnio negyvuose objektuose slypinčią istoriją ir dramatinę liniją, padėsiančią kurti ir spektaklio dramatizmą.

Tikimasi, kad dirbtuvės taps patogia, atvira erdve dalintis žiniomis, naujos patirtys suteiks kūrybinį impulsą, o mentorių pristatyti metodai padės lėlininkams įvairius, naujai užgimusius sumanymus įgyvendinti ir techniškai. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras planuoja ir toliau vykdyti tokio pobūdžio projektus bei tikisi dar didesnio ir aktyvesnio lėlininkų dalyvavimo juose.


2018-09-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt