P0

Kultūra

Europos jaunimo sostinės konkurso finalui artėjant

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-17


400 renginių, 200 gebėjimams tobulinti skirtų veiklų, daugiau nei 70 tarptautinių ir nacionalinių partnerių,  tūkstantis savanorių, pusė milijono svečių, kardinalios permainos jaunimo politikos srityje ir atskleistas jaunimo potencialas – visa tai numatyta Europos jaunimo sostine 2021-aisiais metais siekiančios tapti Klaipėdos paraiškoje.

Uostamiesčio jaunimas, jaunimo organizacijos ir miesto savivaldybė sujungė jėgas ir jau antrąkart pateko į Europos jaunimo sostinės konkurso finalą. Galutinė paraiška šiame Europos jaunimo forumo organizuojamame konkurse turi būti pateikta iki rugsėjo pabaigos, prieš tai ji dar bus svarstoma miesto taryboje.

„Siekis tapti Europos jaunimo sostine parodė, kiek mieste turime išradingų, sumanių, pilietiškų ir idėjų kupinų jaunų žmonių, kurie nori veikti, kurti ir įsitraukti į sprendimų priėmimą. Galiu drąsiai sakyti, kad Klaipėdos jaunimas jau šiandien tapo laimėtojais: ši inicatyva atskleidė gebėjimą susitelkti, susitarti ir susivienyti“, – pranešime spaudai cituojamas miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Trumpiau dar vadinama #chooseklaipeda iniciatyva – tai kvietimas Europai ir jauniems klaipėdiečiams. Iniciatyvos rengėjai kviečia rinkti Klaipėdą Europos jaunimo sostine 2021-iesiems, o kartu kviečia jaunimą aktyviai dalyvauti miesto gyvenime, patiems kurti miestą, kad jauni žmonės čia jaustųsi laukiami ir reikalingi, norėtų čia likti gyventi, studijuoti, pradėti karjerą, leisti laisvalaikį.

„Į konkurso finalą patekome jau antrus metus iš eilės. Į paraiškos rengimą ir #chooseklaipeda iniciatyvas įsitraukė daugiau nei 500 jaunų žmonių, surengėme beveik 20 strateginių sesijų ir diskusijų su jaunimu, sulaukėme apie 500 idėjų, kokių pokyčių reikėtų, kad galėtume ne tik išjudinti jaunimo politiką, bet ir tapti pavyzdžiu kitiems miestams“, – cituojama ir Aistė Andruškevičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė.

Klaipėda dalyvauja finale kartu su dar keturiais miestais – Kišiniovu (Moldova), Nikosija (Kipras), Jaroslavliu (Rusija), Varaždinu (Kroatija). Visi miestai finalistai savo paraiškas dar turės ginti Europos jaunimo forume Briuselyje lapkričio 15 d., o nugalėtojas paaiškės šių metų lapkričio 21 d. Serbijoje vyksiančios apdovanojimų ceremonijos metu.

Šiemet Europos jaunimo sostinė – Kaskaisas (Portugalija), 2019 m. vardą perims Novi Sadas (Serbija), o 2020 m. – Amjenas (Prancūzija). Europos jaunimo sostinės titulas miestams suteikiamas jau daugiau nei dešimtmetį.


Kultūros straipsnių vidus

2018-09-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt