P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – tarptautinės emalio meno kūrėjų laboratorijos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-17


Rugsėjo 21 dieną, 17 val., Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje bus atidaroma  tarptautinės emalio meno laboratorijos “Pamario ženklai” paroda.

Ji sudaryta iš šiemet ir pernai Kintuose kūrėjų laboratorijos metu sukurtų darbų. Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno šis žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas, yra įkurta ir įveiklinta kone vienintelė Lietuvoje, profesionali metalo (juvelyrikos) ir emalio meno laboratorija.

2017 ir 2018 m. vasaromis į ją buvo sukviesti menininkai, emalio meno kūrėjai, o jų bendros kūrybinės laboratorijos buvo skirtoms pažymėti svarbioms Lietuvai ir Baltijos valstybėms datoms: 2017 m. – Lietuvos senojo pamario krašto pašto kelio, o 2018 m. – trijų Baltijos respublikų nepriklausomybės šimtmečiams.

Šiais metais laboratorijos organizatoriai kvietė menininkus emalio meno kūriniais/atvirlaiškiais skleisti žinią apie trijų kaimyninių valstybių nepriklausomybės siekio istoriją. Menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvo pakviesti sukurti nustatyto dydžio emaliuotą atviruką/atvirlaiškį, kuriame būtų kiekvienos šalies identitetą ryškiausiai atspindintys simboliai, ženklai ar kita. O 2017 metais dailininkai buvo kviečiami improvizuotai kelionei senuoju pamario krašto pašto keliu.

“Sujungus šių dviejų temų emalio meno kūrinius kurtus 2017-ųjų ir 2018-ųjų laboratorijose, pamatysite suformuotą labai įdomią eksponatų kolekciją, kurioje aiškiai identifikuosime autorinius menininkų braižus, pamario krašto įtaką kūrybiniuose procesuose ir istorinės atminties reikšmę, galimybes emalio kūriniuose”, – rašoma parodos organizatorių pranešime.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-09-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt