Transportas

Rudens migracija gena gyvūnus į kelius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-17


Klaipėdos policija praneša, kad sekmadienį, apie 7 val., į uostamiesčio Šilutės plentą, ties „Klaipėdos duona“, atklydo briedis. Apie tai pareigūnus informavęs vairuotojas vos gyvūno nepartrenkė. Laimei, avarijos pavyko išvengti, o briedis buvo užmigdytas ir išvežtas iš miesto ribų.

Policija primena, kad rudenį dėl gyvūnų migracijos padaugėja automobilių susidūrimų su tamsoje į kelius išeinančiais kanopiniais: briedžiais, šernais, elniais.

Lietuvos automobilių kelių direkcija pabrėžia, kad susidūrimo su gyvūnu metu pasekmių sunkumą nulemia automobilio greitis. Tad būtina laikytis greičio apribojimų, ypač atkreipti dėmesį į kelio ženklą, įspėjantį apie laukinius gyvūnus, lėčiau važiuoti miško keliuose, pamiškėse, prieš kelio vingius, kalvų viršuje.

Susidūrimai su briedžiais yra itin tikėtini dėl tamsaus jų kailio ir aukščiau automobilio žibintų esančių akių. Be to, susidūrimai su šiais gyvūnais – ir itin pavojingi. Jei susidūrimas neišvengiamas, reikia bandyti atsitrenkti į gyvūną ne automobilio priekiu, o šonu. Mašina turi būti nukreipiama į tą pusę, iš kurios gyvūnas atėjo. Vairuotojai turi žiūrėti ne į gyvūnus, o ton pusėn, kurion važiuoja.

Partrenkus gyvūną, būtina pasirūpinti žmonių, automobilio saugumu, parnešti apie įvykį policijai.

Negalima gaišenos ar sužaloto gyvūno pasiimti, patiems traukti nuo kelio.


2018-09-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt