P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Savanoriai išnešė kryžių į Kryžių kalną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-18


Antradienio rytą po mišių uostamiesčio Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė pradėjo neįprastą žygį – iki Kryžių kalno neš specialiai pagamintą, apie 100 kilogramų sveriantį ąžuolinį kryžių.

Rinktinė kryžių už taiką pasaulyje ir santarvę tarp tautų neša popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje proga. Kartu taip  norima paminėti Lietuvos kariuomenės 100-ąsias įkūrimo metines.

Tokia idėja maždaug prieš mėnesį gimė leitenantui Aurimui Mockui einant daugiau nei 300 km ilgio piligriminį žygį Lenkijoje.

Prie sumanymo sutiko prisidėti įmonė “Stakaris” ir jos vadovas Pranas Kristutis. Medžio apdirbėjai sukūrė kryžiaus projektą, jį pagamino ir padovanojo žygeiviams.

Savanoriai žadėjo žygiuoti ir naktį. Antradienį, apie 16 val., kryžius turėtų būti perduotas kitai pamainai Kvietiniuose, o vidurnaktį jį perims kiti kariškiai Endriejave. Rugsėjo 19-ąją žygeiviai trauks į Sauslaukį, Giliogirį, o pasiekę Varnius dalyvaus šv. Mišiose. Apie vidurnaktį kariškių kolona turėtų pasiekti Užventį.

Rugsėjo 20-ąją kryžius kitai pamainai bus perduotas Svilėje, o apie vidurdienį kryžių perims kita kariškių kuopa Aukštelkėje. Tos pačios dienos vakare apie 18 val. iškilminga kolona turėtų pasiekti Kryžių kalną, čia bus laikomos šv. Mišios, po jų kryžius bus įkastas.

Martyno Vainoriaus nuotr.


2018-09-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt