P0 mobilus

Sveikata

Kviečia registruotis delfinų terapijai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-19


Lietuvos jūrų muziejus praneša, kad po ketverių metų pertraukos Delfinų terapijos centre vėl galima registruotis į terapinius užsiėmimus. Pirmaisiais centro darbo metais paslaugomis galėjo pasinaudoti tik apie 50 šeimų, auginančių vaikus su negalia. Dabar Delfinų terapijos centras jau per metus priima iki 170 vaikų ir suaugusių.

Delfinų terapijos skyriaus vedėjos dr. Brigitos Kreivinienės teigimu, suprantant tėvelių nerimą dėl ilgų eilių, buvo priimta dirbti daugiau specialistų.

Neringos ir Vidmanto Girdvainių archyvo nuotr.

“Nuo rugsėjo 21 dienos kviečiame vėl registruotis pas delfinus. Registracijos formos bus atviros Lietuvos jūrų muziejaus interneto svetainėje www.muziejus.lt iki spalio 14 dienos. Spalio 15 diena bus paskutinė, kada galios pašto spaudas siunčiant anketą registracijai. Vėliau išsiųsti dokumentai nebus priimami“,- – pranešime cituojama  skyriaus vedėja.

Keičiasi klientų poreikiai

Delfinų terapijos centro specialistai pastebi, kad kinta besikreipiančių klientų poreikiai. Prieš penkiolika metų pradėta terapinė programa su delfinais buvo skirta pirmiausia vaikams, o šiandien kreipiasi ir suaugusieji, kuriuos vargina psichologinio pobūdžio problemos – chroniškas pervargimas, depresyvumas, įvairios asmeninio pobūdžio problemos ir rūpesčiai.

Specialistai, išanalizavę kliento poreikius, sudaro individualią dviejų savaičių terapinių užsiėmimų su delfinais programą, į kurią įtraukiama 10 užsiėmimų su delfinais vandenyje, 6 papildomo lavinimo sesijos, kurios parenkamos pagal kliento poreikį (pvz., meninio ugdymo, judesio, sensorinės integracijos, socialinių įgūdžių mokymo ir pan.) ir specialistų konsultacijos. Esant poreikiui, yra vykdoma kliento video analizės programa, apmokoma, kaip dirbti pagal Sherbornė judesio terapijos programą, HOP intensyvios komunikacijos programą.

Rengiamasi inovacijų tyrimui

Skelbiama, kad Jūrų muziejus pradėjo inovacijų vystymo projektą, kurio tikslas – parengti gyvūnų asistuojamų terapijų (delfinų, šunų ir žirgų) metodikas, jas patvirtinti moksliniais tyrimais bei sukurti standartizuotą gyvūno, asistuojančio terapiniame procese, gerovės vertinimo modelį. Kelerius metus truksiantis projektas startuos 2019 metais. Šiuo metu vis dar vykdomos šios paslaugos pirkimo procedūros, tačiau tikimasi pasitelkti geriausius mūsų šalies mokslininkus, kuriant inovatyvųjį produktą – metodiką, kuri padės efektyviau spręsti žmonių su psichikos ir elgesio sutrikimais bei nervų sistemos ligomis sergančiųjų problemas.

Registracijos į delfinų terapiją tvarka:

www.muziejus.lt tinklalapyje atsisiuntus anketą, ją užpildžius, pasirašius ir išsiuntus registruotu paštu iki šių metų spalio 15 dienos (imtinai paskutinė pašto spaudo data): Delfinų terapijos skyriui/Lietuvos jūrų muziejus, Smiltynės g. 3, LT-93100, Klaipėda, Lietuva.

Anketos, išsiųstos vėliau, arba el. paštu nepriimamos.


2018-09-19

Vienas komentaras apie “Kviečia registruotis delfinų terapijai”

  1. Laba diena.
    Turiu dukrytę su dauno sindromu, jai dabar 9 metai. Manau, kad mums būtų naudinga delfinų terapija.
    Noriu paklausti kada vėl bus galima registruotis į užsiėmimus.
    Geros dienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt