P0

Transportas

Penktadienį autobusai vairuotojus veža nemokamai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-20


Rugsėjo 21-ąją Klaipėdoje minimos „Dienos be automobilio“ metu visi miesto autobusai vairuotojus veža nemokamai.

Šia akcija siekiama asmeninių automobilių vairuotojus supažindinti su viešuoju transportu. Norint važinėtis nemokamai, autobusų vairuotojui reikia pateikti automobilio techninį pasą, o jis įteiks specialų tos dienos renginio bilietą.

Nemokamos kelionės bus galimos tik miesto autobusais, kursuojančiais I zonoje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Remiantis pirmojo tokio praėjusiais metais vykusio renginio patirtimi yra numatytas 8000 eurų biudžetas – 4000 bilietų. Jei jų pritrūktų, kontrolei yra nurodyta, kad nemokamą kelionę pateisins ir techninis automobilio pasas.

Tokios kelionės galimos tik miesto autobusais, kursuojančiais I zonoje. Už keliones maršrutiniuose taksi ir naktiniame maršrute N1 reikės mokėti.

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000-aisiais tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinką ypač teršia daugybė senų (10-15 m. amžiaus) automobilių išmetimai. Todėl žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – važiuoti autobusu, eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Kadangi tikroji “Diena be automobilio” šiemet bus šeštadienį, Klaipėdoje jos renginiai buvo perkelti į darbo dieną, kai keliaujančių mieste yra kur kas gausiau nei savaitgaliais.


  2018-09-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt