P0

Miestas

Prisiminė žydų genocido aukas

Atvira Klaipėda

Greta Rimeikaitė
2018-09-21


Penktadienio popietę Klaipėdos žydų bendruomenės kiemelyje vyko genocido aukų minėjimas. Jo metu buvo prisiminta tragiška istorija, aukų artimieji dalijosi asmeniniais prisiminimais bei degė žvakes už tuos, kuriuos prarado.

Gretos Rimeikaitės nuotr.

Iš viso Europoje buvo nužudyta apie 6 milijonai žydų, Lietuvoje – 220 tūkstančių (net 95 proc. tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų), teigiama, kad šis skaičius – didžiausias Europoje.

Minėjime dalyvavęs Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas akcentavo artumo ir bendradarbiavimo svarbą.

„Asmeninės istorijos rodo, jog nesvarbu, kokios pilietybės, kokios seksualinės orientacijos ar kokio tikėjimo yra kitas žmogus, jei jis – artimas. Čia, Klaipėdoje, būtent tai ir stengiamės akcentuoti – partnerystę bei artumą vienas kitam. Žydų kultūra buvo negailestingai išplėšta iš šito krašto istorijos. Tačiau noriu pabrėžti, jog vieta, kurioje buvo žmogus, niekada nelieka tuščia“, – mintis dėstė A. Šulcas.

„Buvau dar maža mergaitė, kai mane, mano mamą ir seseris išvežė į lagerį kažkur Telšių rajone. Prisimenu, kaip atidarė kažkokius geležinius vartus ir liepė eiti, o jei nepaklusime – sušaudys. Viskas, ką prisimenu, yra begalinis šaltis, alkis, troškulys ir baimė. Gyva likau tik dėl to, jog Lietuvoje gyveno nemažai gerų žmonių, keli dvasininkai vis duodavo mums maisto. Visą gyvenimą lietuvių tautai liksiu dėkinga už išgelbėtą gyvybę“, – prisiminimais dalijosi viena pakalbinta moteris.

Minėjime eilėmis ir istorijos faktais dalijosi Klaipėdos „Ąžuolyno“ bei „Baltijos“ gimnazijų moksleiviai. Tad žydų bendruomenės atstovai pasidžiaugė, jog jaunimas nepamiršta praeito šimtmečio nelaimių bei visada aktyviai dalyvauja minėjimuose.

Lietuvos žydų genocido diena minima rugsėjo 23-iąją. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.


  2018-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt