P0

Fotoreportažai, Miestas

Į Klaipėdą atvyko šauktiniai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-24


Pirmadienio rytą į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną (Klaipėda) nuolatinei pradinei privalomajai karo tarnybai atvyko beveik 500 jaunuolių. Visi naujokai tarnybą atlikti pasirinko savo noru.

Į šaukimą vaikinai ir 18 merginų atvyko iš keturių šalies regioninių Karo prievolės ir komplektavimo skyrių, esančių Klaipėdos, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse. Jaunuoliai devynis mėnesius batalione mokysis individualių ir kolektyvinių kario įgūdžių, įgis karines specialybes.

Manto Bučnio nuotr.

Pirmąją dieną Dragūnų bataliono naujokai gauna uniformas ir ekipuotę, susipažįsta su daliniu ir įsikuria kareivinėse. Pagal mokymų planą, pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai dalyvaus baziniame kario kurse, kurio metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Vėliau prasidės specialistų rengimas – kariai bus suskirstyti į šaulius, kulkosvaidininkus, granatsvaidininkus, minosvaidininkus, ryšininkus, žvalgus ir kt. Kursui pasibaigus, kariams bus įteikti sertifikatai.

Kolektyvinio rengimo metu, naudodamiesi bazinių bei specialistų rengimo kursų metu įgytomis žiniomis, kariai pradės mokytis veikti tam tikro padalinio sudėtyje, o vėliau ir būrio sudėtyje. Visų užduočių vykdymas grindžiamos kario vertybėmis: patriotizmu, ištikimybe, pasiaukojimu, sąžiningumu, drąsa, pagarba, garbe, principingumu.

Spalio 5 d. kariai Klaipėdos universiteto miestelyje prisieks Lietuvos Respublikai. Priesaikos ceremoniją bus kviečiami stebėti karių artimieji, draugai, klaipėdiečiai, Klaipėdos universiteto studentai, miesto svečiai.


  2018-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt