P0

Miestas

Tyrimas: klaipėdiečiai geriau vertina savo miestą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-24


Klaipėdiečiai itin gerai vertina savo gyvenamąją vietą, o labiausiai patenkinti yra švietimo paslaugomis. Tokia miestiečių nuomonė paaiškėjo atlikus Klaipėdos miesto gyventojų apklausą.

Klaipėdos miesto savivaldybė praneša, kad jos užsakymu buvo atliktas vartotojų pasitenkinimo viešosiomis/administracinėmis paslaugomis tyrimas, kurio tikslas buvo įvertinti Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų pasitenkinimą savivaldybės ir jos pavaldžių įstaigų aptarnavimu ir teikiamomis paslaugomis. Paskutinį kartą tokia gyventojų apklausa buvo atlikta prieš šešerius metus.

Teigiama, jog klaipėdiečiai yra patenkinti kultūriniu miesto gyvenimu. Martyno Vainoriaus nuotr.

Apklausos metu buvo vertinamas Klaipėdos miestas, kaip gyvenamoji vietovė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbas ir Klaipėdos miesto savivaldybės teikiamos paslaugos. Miestiečių buvo prašoma įvertinti viešosios tvarkos užtikrinimo, komunalinio ūkio ir aplinkos tvarkymo užtikrinimo, kultūros, laisvalaikio ir sporto, švietimo, socialines paslaugas ir paslaugas verslui.

Klaipėda, kaip gyvenamoji vietovė, uostamiesčio gyventojų buvo įvertinta aukštai. Lyginant su 2012 m. atliktos apklausos rezultatais jos vertinimas pakilo nuo 7,1 iki 8,4 balo.

Geriausiai klaipėdiečiai įvertino mieste teikiamas švietimo paslaugas (8,4 balai iš 10 galimų), nuo jų mažai atsiliko kultūros, laisvalaikio ir sporto paslaugos (8,2 balai). Kalbant apie švietimą, palankiausiai buvo įvertintos neformaliojo ugdymo veiklos bendrojo lavinimo mokyklose, neformaliojo ugdymo įstaigų paslaugos ir bendrojo ugdymo mokyklų paslaugos. Vertinant kultūros ir sporto paslaugas Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje, aukščiausiai įvertintos bibliotekų paslaugos ir miesto švenčių renginiai.

Kalbant apie savivaldybės teikiamų paslaugų svarbą, pažymėtina, kad daugelis paslaugų vertinamos kaip pakankamai svarbios. Svarbiausiomis laikomos aplinkos tvarkymo paslaugos, viešosios tvarkos užtikrinimas mieste, komunalinio ūkio paslaugos. Analizuojant tų paslaugų teikimo vertinimą, pastebėtina, kad geriausiai įvertintos viešojo transporto, kultūros paslaugos, taip pat viešosios tvarkos ir rimties užtikrinimas mieste.

Teigiama, kad lyginant su 2012 m. gyventojų apklausos rezultatais, rodikliai pakito į gerąją pusę beveik visose srityse. Labiausiai pagerėjo gyventojų nuomonė apie miesto apšvietimo paslaugas (nuo 6,29 iki 8,1 balo), kultūros, laisvalaikio ir sporto paslaugas (nuo 6,89 iki 8,2 balo), viešojo transporto paslaugas (nuo 7,1 iki 8,4 balo), taip pat švietimo paslaugas (nuo 7,22 iki 8,4) ir viešosios tvarkos užtikrinimo paslaugas (nuo 6,6 iki 7,8).

„Rezultatai palyginus su 2012 m. ženkliai pakito į gerąją pusę beveik visose srityse. Didžiausias pokytis matyti miesto apšvietimo paslaugų teikime. Pastaruoju metu intensyviai tvarkome miesto viešąsias erdves, įgyvendiname daugiabučių kiemų tvarkymo programą, kurios metu vien pernai apšvietimas buvo įrengtas prie 88 daugiabučių ir suprojektuotas dar prie 123 daugiabučių namų, tad tai ir atsispindi gyventojų apklausos rezultatuose“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas. Jo teigimu, tokias apklausas planuojama pakartoti po kelerių metų.

Pranešama, kad tyrimo metu buvo apklausti 801 nuolatiniai suaugę (18 metų ir vyresni) Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojai. Tyrimas atliktas 2018 m. birželio–liepos mėnesį.

Su detalia apklausos ataskaita galima susipažinti čia.


2018-09-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt