P0

Politika

Klaipėdiečiai parlamentarai “prausė” ministrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-25


Antradienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija susitikime su Aplinkos ministru Kęstučiu Navicku kritiškai vertino Aplinkos ministerijos (AM) reformas.

Politikai domėjosi masiniais miškų kirtimais, neveikiančia atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS) ir kokių veiksmų imasi AM, siekiant išvengti milijoninių baudų. Liberalų teigimu, AM reformos – skubotos ir neišdirbtos iki galo.

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, klaipėdietis Simonas Gentvilas pastebėjo, kad dėl neveikiančios GPAIS sistemos yra tikimybė, jog beveik 20 000 Lietuvos gamintojų ir importuotojų įmonių šiuos metus baigs su milžiniškomis aplinkos taršos mokesčio baudomis už nesutvarkytas pakuočių atliekas.

„Šiandien GPAIS sistema, kuri jau 10 mėnesių yra pereinamajame laikotarpyje neveikia. Nė viena pažyma už perdirbtas atliekas nėra išduota, o perdirbėjai negavę pinigų. Artėja metų pabaiga, kai beveik kas penkta Lietuvos įmonė susidurs su faktu, kad jų atliekos yra neperdirbtos ir gaus milžiniškus aplinkos taršos mokesčius“, – prnaešime cituojamas S. Gentvilas.

Jis teigė, kad AM jau 10 mėnesių nereaguoja į chaosą, kurį sukėlė skubotas GPAIS sistemos įvedimas.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimo, ministras pripažino, kad GPAIS sistema turi techninių kliūčių, kurias reikia tobulinti. K. Navicko teigimu, GPAIS instrumentas veiks.

Liberalų frakcijos seniūnas, klaipėdietis Eugenijus Gentvilas domėjosi apie galimus sisteminius pažeidimus dėl plynų kirtimų.

„Jūs priėmėte neeilinį sprendimą mėnesiui laiko stabdyti kirtimus, ar įžvelgiat leidimų tvarkoje ar konkrečiuose leidimuose galimų pažeidimų? Ar gali būti sisteminių neteisėtų veiksmų ir pažeidimų?“, – klausė parlamentaras.

Anot pranešimo, K. Navickas pripažino, kad yra padaryta mažų klaidų ir sustabdžius kirtimus dėl galimų pažeidimų reiks patikrinti per 100 kirtaviečių.

S. Gentvilas pastebėjo, kad kol kas AM vykdomos reformos skendi pereinamajame laikotarpyje, kuris yra smarkiai užsitęsęs.

„Viceministro neturite jau tris mėnesius, Aplinkos apsaugos agentūra dvejus metus neturi pastovaus direktoriaus, Aplinkos apsaugos departamente, kuris buvo apjungtas dar liepos mėnesį, laikinuoju vadovu paskyrėte visų AM darbuotojų profsąjungos vadovą. Ar tai nėra visų reformų nutildymas?“, – situaciją ministerijoje vertino parlamentaras.

Liberalai tikina, kad AM apsiimtos reformos paviršutiniškos, neišbaigtos ir reikalauja papildomo darbo.


2018-09-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt