P0

Sveikata

Mins dviračius už sveiką širdį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-26


Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai jau tryliktą kartą kviečia sėsti ant dviračių – jie savo pavyzdžiu ragina klaipėdiečius gyventi sveikiau bei rūpintis savo širdimi. Į žygį nuo Jūrininkų ligoninės iki Karklės kviečiami jungtis visi klaipėdiečiai.

Rugsėjo 29 d., šį šeštadienį, dviračius žygio dalyviai mins maršrutu Klaipėdos jūrininkų ligoninė–Labrenciškės–Giruliai–Karklė.

Praėjusių metų žygio startas, organizatorių nuotr.

Pasaulinę širdies dieną, rugsėjo 29 d. visi, ne tik medikai, bet ir pacientai, jų artimieji, sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai kviečiami prisijungti ir dalyvauti dviračių žygyje.

Jo startas 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės. Pranešama, kad šiemet keičiasi maršrutas – dviračių kolona judės nebe pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis, o dviračių takais iki Karklės.

Finišavusiųjų Karklės paplūdimyje prie „Žiogelio“ stovyklavietės lauks Klaipėdos jūrininkų ligoninės kineziterapeutų parengta mankšta, stiprinanti širdį, o po to – sveikas piknikas ir pašnekesiai apie sveikatą.

Specialistams nerimą kelia tai, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Lietuvos sveikatos informacijos centro Higienos instituto duomenimis, 2017 m. mirtys nuo kraujotakos sistemos ligų sudarė 56,1 proc. , nuo piktybinių navikų – 20 proc. Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojama per 15 tūkst. pacientų.

„Šių metų pasaulinės širdies dienos šūkis – „Mano širdis, tavo širdis!“, kuriuo kiekvienas raginamas pasižadėti saugoti ir rūpintis savo širdimi. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudumas ir rūkymas, todėl keiskime savo gyvensenos įpročius: būkime fiziškai aktyvūs, sveikai ir subalansuotai maitinkimės, atsisakykime tabako, į darbą, jei tik įmanoma, važiuokime dviračiu, mažiau naudokimės liftu – lipkime laiptais. Rūpinkimės savo širdimi, kad kuo ilgiau išliktume sveiki. Rodykime pavyzdį savo vaikams“, – ragina Klaipėdos jūrininkų ligoninės II kardiologijos skyriaus vedėja, gydytoja kardiologė dr. Rūta Raugelienė.


2018-09-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt