Turgaus atidarymo šventė – spalio 12-ąją

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-09-26

Trečiadienį baigiamus antrojo etapo rekonstrukcijos darbus miesto merui Vytautui Grubliauskui aprodęs Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas informavo, kad atsinaujinusio turgaus atidarymo šventė numatoma spalio 12-ąją. Jos metu vyks ir tradicinė Derliaus šventė, ir speciali mugė.

Antrojo turgaus rekonstrukcijos metu įrengta dar apie 30 naujų darbo vietų – nuo 6 iki 100 kv. m ploto. Keletas jų – su vandentiekio ir kanalizacijos įvadais, tad čia bus galima teikti maitinimo, grožio procedūrų ar kitas paslaugas. Taip pat įrengtas naujas tualetas, kuriuo prekybininkai galės naudotis nemokamai, stoginė, sujungusi mėsos ir daržovių paviljonus. Greta jau esančių 6 vaizdo kamerų bus pastatytos kelios, kad butų stebima visa turgaus teritorija.

Keletas iš šių naujų prekybos vietų jau yra išnuomota ar rezervuota. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak V. Karmanovo, jau vedamos derybos su dviem verslininkais, kurie pageidauja teikti maitinimo paslaugas, kurios dabar čia yra neišvystytos.

Visa rekonstrukcija, anot direktoriaus, atsiėjo 1,9 mln. eurų. Iš šios sumos pasiskolinta apie 900 tūkst. eurų. Įgyvendinimo eigoje projektas pabrango apie 200 tūkst. eurų, nes atsirado nenumatytomis vadinamų aplinkybių – paaiškėjo, kad po turgaus teritorija yra nutiestos niekur nepažymėtos miesto komunikacijos, teko ardyti ne vieną, o tris asfalto sluoksnius, reikėjo panaikinti prekybininkams nepalankų teritorijos nuolydį ir kita.

Turgaus vadovo teigimu, projektuotojas vilnietis jau pripažįsta ir vieną savo klaidą – neįvertinus vyraujančių vakarų vėjų lauko prekybos paviljonai buvo palikti neapsaugoti nuo lietaus. Tad iki pavasario planuojama angas tarp stoginių uždengti organiniu stiklu.

Čia prekiaujančius žmones nuo lietaus pučiant vakarų vėjui ketinama apsaugoti iki pavasario. Martyno Vainoriaus nuotr.

V. Karmanovas sakė jau paprašęs Savivaldybės administracijos pailginti Naujojo turgaus stotelę, kad joje atsirastų galutinis į sodus vežančių autobusų sustojimas. To esą jau seniai pageidauja senjorai, nes būtent čia anksčiau ir būdavo tokia stotelė. Taip pat V. Karmanovas paprašė mero, kad būtų atnaujintas ir pro turgų einantis pėsčiųjų takas, kartu įrengiant ir dviračiams skirtą juostą, nes dabar tokie darbai šalimais vyksta priešinga kryptimi – centro link.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Atšauks turgaus pastatų aukcioną

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus antradienį pareiškė, jog savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus paskelbtas pastatų komplekso aukcionas bus atšauktas – tokį ...
2024-07-02
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi įspūdingais pasirodymais

Šeštadienį baigėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jame pasirodė Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  iš Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, taip pat – ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This