P0

Miestas, Svarbu

Dėl smarvės – specialios komisijos vizitas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-09-27


Trečiadienį Klaipėdoje lankėsi speciali Aplinkos ministerijoje sudaryta specialistų darbo grupė, turinti pateikti savo išvadas bei pasiūlymus Vyriausybei.

Iš įvairių tiek Aplinkos, tiek Sveikatos apsaugos ministerijoms pavaldžių įstaigų specialistų ir mokslininkų sudaryta grupė lankėsi Dumpių sąvartyne, netoli jo esančiose “Grigeo Klaipėda” ir “Klaipėdos vandens” nuotekų valyklose bei “Branda LT” kompostavimo aikštelėje.

Darbo grupei vadovaujantis Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys teigė, kad kiekvienas iš šių objektų “turi savo dedamąją pagal kvapų aštrumą pobūdį”.

Pasak jo, sugrįžus į Vilnių grupė susirinks aptarti, kaip mato situaciją.

“Galbūt reikėtų įstatyminių pokyčių, kad atsirastų galimybė nuotekoms eiti į vieną tašką. Tai – vienas iš sprendimo variantų. Jei nebūtų “Grigeo” valymo įrenginių, aišku, būtų geriau, bet reikia skaičiuoti, kiek tai kainuotų, ar reikėtų sudaryti galimybes įmonei nuotekas atiduoti lengvatiniais tarifais”, – sakė V. Auglys.

Susitikime su specialistais gyventojai kėlė klausimą, ar iš viso nebūtų galima uždrausti naudoti tokios nuotekų valymo technologijos, kurią naudoja “Grigeo Klaipėda”.

“Ne vienus metus juk kalbama apie siekius uždaryti tą valyklą. O jei nori turėti atskirą, tai lai tvarkosi moderniai. Kaip galima tokio lygio nuotekas natūraliai kompostuoti? “Grigeo” nieko nedaro ir su techniniu dumblu”, – sakė Raimonda Zaborė.

Tačiau specialistai akcentavo, kad taip nuotekos dar valomos ir kai kuriuose šalies rajonuose, tad toks draudimas sukeltų dideles problemas.

Darbo grupė savo išvadas ir siūlymus, priemonių planą Vyriausybei turi pateikti iki spalio 4 d. V. Auglys žadėjo, kad “juodraštis” bus pateiktas ir gyventojams, kad jie galėtų pateikti savo pageidavimus ir įžvalgas. Tačiau tai jie turės padaryti per parą, nes terminai yra labai glausti.

Miesto straipsnių vidus

Tuo metu aktyvi pietinių miesto rajonų atstovė Ligita Girskienė vakar pranešė jau įteikusi prokuratūrai pareiškimą ginti viešą interesą, po kuriuo pasirašė 4311 žmonių.


  2018-09-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt