P0

Svarbu

Ataskaita: mums jau greit metai (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-10-01


Taip, bičiuliai, faktas, kad spalio 16-ąją “Atvirai Klaipėdai” bus jau metai tik dar kartą patvirtina, jog laikas bėga labai greitai. Tad pristatome Jums jau dvyliktąją savo mėnesinę paramos, kuri yra vienintelės mūsų pajamos, ir išlaidų ataskaitą.

Pirmosios sukakties proga tikrai yra daug kuo pasidžiaugti. Žinoma, kad džiugu, jog visų Jūsų dėka pavyko nušluostyti nosį skeptikams, kurie sakė, kad su tokiu keistu veiklos modeliu tetrauksim tik kokius porą mėnesių. Be galo džiugu ir dėl to, kad visai neseniai pasiekėme lankomumo rekordą – per mėnesį “Atvirą Klaipėdą” skaitė jau daugiau kaip 46 000 unikalių skaitytojų (ir visa tai be jokio reklamavimosi!). Ypač džiugina, kad turime ir ištikimų rėmėjų, kurie kiekvieną mėnesį įdeda savo indėlį į nepriklausomos žiniasklaidos gyvavimą, ir tai, kad kas mėnesį vis atsiranda ir naujų.

Smagi akimirka, kai gyvai pamatai, jog klaipėdietis skaito “Atvirą Klaipėdą”. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tačiau, kaip ir įprasta gyvenime, yra ir dėl ko paliūdėti. Turiu pripažinti, jog tikėjausi, jog per metus kur kas daugiau skaitytojų pamatę mūsų darbus ryšis skirti per mėnesį tik vieną eurą, kad mes galėtume ne tik toliau gyvuoti, bet ir plėsti komandą, sukurti dar geresnį, kokybiškesnį ir technologiškai patrauklesnį turinį. Deja, kol kas tokių galimybių nėra.

Patarimų netrūksta – investuokit į rinkodarą, geresnį žinomumą, suteikit rėmėjams pridėtinę vertę ir t.t. Tačiau visa tai, bent jau mano nuomone, yra skirta įprastam verslui, o žiniasklaida visgi tokiu neturėtų būti. Galbūt aš klystu, bet tai vis dar yra mano svajonė, kuria tikiu lygiai taip pat kaip prieš metus. Nes visus tuos metus Jūsų dėka pavyko įrodyti, kad žiniasklaida gali nevergauti reklamos užsakymų kiekį lemiantiems “klikams” kurdama dėmesį traukiančias, bet nieko bendro su turiniu neturinčias antraštes ar visais įmanomais rakursais narstydama visada itin populiarias kriminalines žinias. Kad ji gali gyventi be sutarčių su valstybinėmis ar savivaldos institucijomis ir įmonėmis, kurioms išleidžiami mūsų visų pinigai abejotinos vertės informacijos skelbimui. Kad ji gali gyventi ir be susitarimų su verslu, kuriuos lydi įsipareigojimai jei ne patylėti, tai bent “pasiderinti”. Ir ypač džiugu, kad per tuos metus pavyko ir patiems patirti, kad netrūksta verslininkų, kuriuos pačius purto nuo tokių kolegų/konkurentų susitarimų ir jie supranta nepriklausomos žiniasklaidos svarbą bei būtent dėl to skyrė paramą “Atvirai Klaipėdai”.

Taigi, artėjant pirmajam “Atviros Klaipėdos” gimtadieniui (spalio 16-osios vakarą nuo 18 val. ta proga lauksime visų Jūsų “Qtime”, Tiltų g. 16, 3 aukšte) ir vėl nekukliai prašome: geriausia dovana mums bus tai, jei nuo šiol investuosite į laisvę vos po vieną eurą per mėnesį.

Skirti paramą „Atvirai Klaipėdai“ galima apsilankius puslapyje  http://www.atviraklaipeda.lt/parama arba pervedant norimą sumą į VšĮ „Klaipėda atvirai“ sąskaitas LT783500010002980312 ir LT394010051004084267. Taip pat yra galimybė tapti rėmėju per internetinę platformą „Patreon“ arba pervesti paramą pasinaudojant „PayPal“.

Na, o dabar – rugsėjo ataskaitos skaičiai.

Rugsėjį į „Atviros Klaipėdos“ sąskaitas buvo pervesta 1845,9 Eur piniginės paramos. Iš šios sumos 345,9 Eur pervedė fiziniai asmenys, 1500 Eur – juridiniai. Visų juridinių rėmėjų logotipai skelbiami pirmajame portalo puslapyje esančioje skiltyje „Už paramą dėkojame“ ir Finansinių ataskaitų puslapyje.

Per rugsėjį portalą valdanti  VšĮ „Klaipėda atvirai“ išleido 2148,28 Eur:

70 Eur sumokėta už patalpų nuomą;

 20 Eur sumokėta už buhalterijos paslaugas;

 50 Eur sumokėta už kurą automobiliui;

 676,93 Eur – atlyginimas redaktoriui už rugpjūčio mėnesį (atskaičius mokesčius);

 385,85 Eur pervesta „Sodrai“ (mokesčiai nuo redaktoriaus rugpjūčio mėnesio atlyginimo);

 137,22 Eur pervesta Mokesčių inspekcijai (gyventojų pajamų mokestis nuo redaktoriaus rugpjūčio mėnesio atlyginimo).

 30,05 Eur sumokėta už mobilųjį ryšį;

 15,19 Eur sumokėta už interneto ryšį;

 7,99 Eur – mokesčiai finansinių paslaugų įmonėms už paramos pervedimų administravimą;

 225 Eur sumokėta žurnalistams už paslaugas (atsiskaitoma pagal individualios veiklos sąskaitas);

 250 Eur sumokėta žurnalistams už straipsnius projektui „Savanoriai – Klaipėdos krašto jungtis su Lietuvos Respublika“;

 106,32 sumokėta redaktoriui už straipsnį ir darbą su projektu „Klaipėdos operacijai 95-eri: „sukilimo“ pėdsakais“ (atskaičius mokesčius);

 60,13 Eur sumokėta „Sodrai“ (mokesčiai nuo atlyginimo už darbą su projektu „Klaipėdos operacijai 95-eri: „sukilimo“ pėdsakais“ ir straipsnį);

 21,55 Eur pervesta Mokesčių inspekcijai (gyventojų pajamų mokestis nuo atlyginimo už darbą su projektu „Klaipėdos operacijai 95-eri: „sukilimo“ pėdsakais“ ir straipsnį).

 25,5 Eur sumokėta už mėnesinį autobuso bilietą;

 30 Eur sumokėta už archyvines nuotraukas Lietuvos valstybės centriniam archyvui;

30,01 Eur sumokėta už įskiepio licenciją tinklalapio administravimo programai;

2,61 Eur sumokėta už kelionės draudimą kelionei į Nyderlandus ir Vokietiją, organizuotai AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“);

3,93 Eur sumokėta už laiškų siuntimą.


2018-10-01

3 komentarai “Ataskaita: mums jau greit metai”

  1. O bus narkotikų? Marihuanos, kokaino, LSD, MDMA, haliucinogeninių grybų, heroino, ketamino, ekstazio?

  2. O bus išgerti? Alaus, vyno, degtinės, brendžio, sidro, šampano, sangrūdos, viskio, portveino?

    • Deja, bet “Qtime”, kur esame įsikūrę, taisyklės neleidžia vartoti alkoholio. Bet niekas nedraudžia vėliau padaryti pratęsimo kitur 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt