P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdiečiai mini Pasaulinę gyvūnų dieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-06


Spalio 4-ąją minimos Pasaulinės gyvūnų dienos proga Klaipėdoje šį savaitgalį rengiama net keletas renginių.

Šeštadienio proga Dangės pakrantėje buvo surengta šeimininkų ir jų augintinių eisena, po kurios brolis pranciškonas Bendiktas palaimino gyvūnus, prasidėjo kinologų, žirgų bei dresūros mokyklų pasirodymai,  nemokamos veterinarijos gydytojų konsultacijos,  pramogos vaikams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiai dienai skirtų renginių bus ir sekmadienį. 11 valandą Šventojo Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje bus aukojamos šv. Mišios už gyvūnų globėjus, šeimininkus ir visus jų mylėtojus. O gyvūnų globos namai “Linksmosios pėdutės” jau septintą kartą prie Vasaros estrados rengs labdaringą “Linksmųjų pėdučių bėgimą”.

“Bėkime be šunų, bėkime su šunimis, nebėkime, tiesiog praeikime, pratipenkime, ateikime tiesiog pabūti ir palaikyti visų. Visiškai nesvarbu, kaip mes dalyvausime “Linksmųjų pėdučių bėgime”, svarbiausia, kad visi kartu paminėtume Pasaulinę gyvūnų globos dieną”, – ragina organizatoriai.

Bėgimo metu siekiama surinkti lėšų šiems gyvūnų globos namams, kad jie galėtų įrengti didesnes patalpas.


Numeriai bėgikams bus išduodami jau nuo 11 val. Startas – 13 val.

Spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus, laikomo visų gyvų Žemės padarų globėju atlaidų dieną, minėti Pasaulinę gyvūnų dieną buvo pasiūlyta 1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijoje. Teigiama, kad Lietuvoje ji pradėta minėti nuo 2000 metų.


2018-10-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt