P0

Uostas ir jūra

SGD terminale – techninė patikra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-08


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale pirmadienio rytą pradėjusi iš anksto suplanuotus savaitės trukmės remonto ir techninio patikrinimo darbus.

Planinio remonto ir techninio patikrinimo metu bus patikrinta visa SGD terminalo infrastruktūra – SGD laivas-saugykla „Independence“, terminalo krantinė ir joje esanti įranga, dujų perdavimo vamzdyno įrenginiai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Planiniai darbai atliekami neilgai trukus nuo 2018-ųjų dujų metų pabaigos, per kuriuos SGD terminale buvo išdujinta ir patiekta 8,68 TWh gamtinių dujų. Nuo praėjusių metų spalio SGD terminale iš viso buvo priimta 19 dujovežių. Iš jų 10 – didelės apimties dujovežiai, atgabenantys krovinius į SGD terminalą, o 9 – mažos apimties dujovežiai, SGD perkrovai. Per metus iš viso buvo atgabenta 1,361 mln. kub. m SGD, iš kurių 52 tūkst. kub. m SGD
išgabentos į Klaipėdos uoste veikiančią SGD paskirstymo stotį arba į kitus terminalus Skandinavijos šalyse, o išdujinta ir patiekta – 8,68 TWh gamtinių dujų.

Anot bendrovės pranešimo, planinio remonto ir techninio patikrinimo metu bus patikrinta visa SGD terminalo infrastruktūra – SGD laivas-saugykla „Independence“, terminalo krantinė ir joje esanti įranga, dujų perdavimo vamzdyno įrenginiai. Atliekamų darbų metu terminale sustabdytas SGD išdujinimas.

Lietuvos ir užsienio rangovai bei sertifikuoti ir apmokyti KN specialistai inspektuos sausumoje ir po vandeniu esančią infrastruktūrą, tikrins įvairių įrenginių veikimą, įdiegs įrangos atnaujinimus, esant poreikiui atliks įvairius remonto darbus.

Numatoma, kad planuoto remonto ir priežiūros darbai bus baigti ir terminalas veiklą atnaujins po savaitės, spalio 15 dieną.

KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių remonto darbų laikinai stabdoma kasmet.

„Netrukus ketverių metų veiklos sukaktį minėsiančio SGD terminalo teikiamų paslaugų paklausa išlieka aukšta – atskirais mėnesiais terminalas dirbo didesniu nei 90 proc. pajėgumu. Tai parodo, kad klientai įvertino SGD transportavimo efektyvumą dėl patogios terminalo geografinės padėties bei mūsų terminalo lankstumą ir galimybę vykdyti tiek dujinimo, tiek ir SGD perkrovos veiklą. Tai itin svarbu, kadangi maksimaliai išnaudojant SGD terminalą atsiranda galimybė mažinti jo veiklos kaštus per saugumo dedamąją, kuri sudaro dalį galutinės dujų kainos“, – pranešime spaudai cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.


  2018-10-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt