Miestas, Svarbu

Dangėje – smirdintis vanduo (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-10-10


„Atvira Klaipėda” trečiadienį popiet sulaukė skaitytojo signalo, kad AB „Klaipėdos energija” galimai teršia Dangės upę smirdinčiomis nuotekomis.

„Smarvė nereali. Smirdi fekalijomis”, – rašė nuotraukas atsiuntęs klaipėdietis Rapolas.

Susisiekus su AB „Klaipėdos energija” generaliniu direktoriumi Antanu Katinu jis patikino, kad jokio incidento šalia Dangės veikiančioje katilinėje nėra, bet dėl viso pikto iškart ėmė aiškintis padėtį ir pažadėjo informuoti, kai pabendraus su įmonės aplinkosaugininku. Jau po poros minučių perskambinęs A. Katinas pranešė, kad apie situaciją žinoma ir įmonėje jau lankosi kontroliuojančių institucijų aplinkosaugininkai.

„Skaitytojo nuotraukoje užfiksuotas vamzdis priklauso ne mums, jis yra miesto lietaus nuotekų tinklų dalis. Jau ne pirmas atvejis, kai dėl iš jos ištekančios taršos įtarinėjama mūsų įmonė. Kažkada buvo naftos produktų dėmės, tada irgi buvo atvykę aplinkosaugininkai ir įsitikinę, kad mes čia niekuo dėti, bandė ieškoti taršos šaltinio kitur. Mes turime tik aplinkai nekenksmingais dažais nudažytą termofikacinį vandenį, tačiau jo į upę neišleidžiame. Taip pat turime ir naftos produktų gaudykles”, – sakė A. Katinas.

Apie jokį incidentą lietaus nuotekų tinkluose nežinojo ir AB „Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius Leonas Makūnas. Jis patikino, kad pagal šį signalą į įvykio vietą nusiųs avarinės tarnybos darbuotojus, kurie aiškinsis galimos taršos priežastis.

Kiek vėliau L. Makūnas informavo, tai greičiausiai yra vanduo iš praplaunamo Liepų gatvėje esančios pirmosios vandenvietės gręžinio.

„Šis gręžinys buvo ilgokai nenaudojamas, tad jame atsirado nuosėdų, tad dabar pradėjome jį praplauti. Šiame vandenyje yra nemažai geležies, kuri susijungusi su oru transformuojasi ir vanduo gali įgauti spalvą, bet ji turėtų būti labiau ruda, o ne žalia. Taip pat gali būti jaučiamas vadinamasis supuvusio kiaušinio kvapas, nes gręžinys gilus, apie 270 metrų ir jo vandenyje yra sieros vandenilio. Ir pas mus lankėsi aplinkosaugininkai, aiškinosi situaciją, bet pretenzijų neturėjo”, – aiškino L. Makūnas.


Pasak jo, gręžinys dar bus praplaunamas porą dienų ir jei toliau vis dar bus nuosėdų, tai reikš, kad yra mechaninis pažeidimas ir jį reiks remontuoti.


2018-10-10

Vienas komentaras apie “Dangėje – smirdintis vanduo”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt