Sveikata

Padaugėjo sergančiųjų kvėpavimo takų infekcijomis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-10


Visuomenės sveikatos centras praneša, kad praėjusią savaitę (spalio 1-7 d.) padaugėjo sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis žmonių skaičius – šalyje jis buvo 64,8 atvejai 10 tūkst. šalies gyventojų, kai paskutiniąją rugsėjo savaitę – 61,9 atvejis.

Nors daugiausiai sergančiųjų užregistruota Kauno administracinėje teritorijoje, pranešama, jog be kitų regionų daugiau susirgimų registruota ir Klaipėdos apskrityje.

Palmiros Mart nuotr.

Primenama, jog virusus oro lašeliniu ar kontaktiniu būdu platina užsikrėtęs žmogus. Šios infekcijos plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint bei tiesioginio kontakto keliu. Galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir jau sergančio žmogaus.

Kadangi nuo kvėpavimo takų infekcijų skiepų nėra, patariama stiprinti organizmo imuninę sistemą, dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu plauti patalpas, gerti daug skysčių, o susirgus neužsiimti savigyda, bet kreiptis į savo šeimos gydytoją.


2018-10-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt