P0

Kultūra

Pirmą kartą Klaipėdoje – šeimyninis Geniušų duetas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-11


“Man groti scenoje su Anna – malonumas”, – sako Lukas Geniušas, pirmą kartą Klaipėdos publiką supažindinsiantis su savo žmona Anna Geniušiene.

Koncertas, kurio nevalia praleisti – „Kombinacija 2×2“ – įvyks spalio 12 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Pianistų dueto paruošta intriguojanti programa aprėps muziką nuo XIX amžiaus iki šių dienų.

„Žinodami, kad pianistai yra sutuoktiniai, klausytojai gali tikėtis, kad bent jau repeticijų laiko šiai porelei nepritrūko“, – juokavo L. Geniušas.

Gimę ir augę Maskvoje, abu pianistai čia baigė prestižinę P. Čaikovskio konservatoriją.

„Toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 procentų kelių kartų narių yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui“, – sako L. Geniušas, paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią. Geniušų pavardė Lietuvoje asocijuojasi su aukšta muzikos atlikimo kokybe, tai patvirtina ir sėkminga L. Geniušo karjera. Sukaupti svarbūs laimėjimai F. Chopino (2010) ir P. Čaikovskio (2015) tarptautiniuose konkursuose įtraukė pianistą į nesibaigiančias koncertines keliones po visą pasaulį.

Sparčiai karjeros laiptais kyla ir A. Geniušienė. Verta paminėti sėkmingus 2017 metus, kai pianistė savo kolekciją papildė trimis svarbiais laimėjimais iš eilės. „Nors tam tikrą laiką nebuvau tikra, kad muzika taps mano pagrindine veiklos sritimi, augdama ir bręsdama ėmiau suvokti, jog privalau į muziką sutelkti visas savo jėgas, nes muzika turi man tapti ne vien pramoga, bet ir gyvenimo būdu tikrąja šių žodžių prasme“,  – sako pianistė, Klaipėdoje koncertuosianti pirmą kartą.

Tarp pasaulio oro uostų gyvenantys pianistai šiuo metu kuria namus Londone, o ilsėtis mėgsta Lietuvos pajūryje. Lukas Geniušas Kuršių neriją gerai pažįsta nuo vaikystės, čia šventė net paskutinį savo gimtadienį. Pianistas su malonumu prisimena ir pirmąsias romantiškas poros atostogas pajūryje.

Pirmajam šeimyninio dueto rečitaliui Lietuvoje pianistai pasirinko efektingą ir aukščiausios profesinės meistrystės reikalaujančią programą. Koncertą pradės žaismingai pavadinti Roberto Schumanno etiudai („Muilo burbulai“, „Akla višta“, „Vyrelis ir žmonytė“ ir kiti).

Antrojoje dalyje skambės Claude’o Debussy, Leonido Desiatnikovo ir George’o Gershwino kompozicijų dviems fortepijonams.

„Dviejų fortepijonų skambėjimas suteikia labai plačias išraiškos galimybes, yra tikrai „derlinga žemė“, kuri suteikia ir kompozitoriui, ir atlikėjui didelį potencialą. Mes stengiamės išnaudoti tai maksimaliai!“ – sako L. Geniušas ir kviečia į koncertą „Kombinacija 2×2“.


  2018-10-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt