Politika

Ragina švietimo ministrę atsistatydinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-11


Lietuvos mokytojų išplatintą peticiją, reikalaujančią, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė nedelsdama atsistatydintų, pasirašė ir į Lietuvos prezidento postą ketinantis kandidatuoti šiuo metu Klaipėdoje gyvenantis filosofas Arvydas Juozaitis.  Atsistatydinti šiai ministrei pasiūlė ir klaipėdietis parlamentaras Naglis Puteikis, taip pat ketinantis dalyvauti prezidento rinkimuose.

Ministrė Jurgita Petrauskienė. R. Česnavičienės (Švietimo ir mokslo ministerija) nuotr.

Išplatintame pranešime A. Juozaitis ragina “visus sąmoningus Lietuvos piliečius palaikyti švietimo darbuotojų reikalavimus ir pasirašyti peticiją. Ją paskelbusi mokytoja Diana Meškauskienė ragino visuomenę susitelkti ir padėti pasiekti teigiamų pokyčių Lietuvos švietime. Peticijoje, kurią ketvirtadienio rytą jau buvo pasirašę 4 550 žmonių, teigiama, jog mokytojai gyvena nežinioje dėl savo ateities ir galimybių ir reikalaujama, kad „ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų“.

„Šiandien mes, mokytojai, gyvename nežinioje dėl savo ateities ir perspektyvų, esame apkrauti papildomu biurokratizmu, nesame tikri net dėl savo kito mėnesio atlyginimų bei negalintys planuoti jokios ilgesnės savo asmeninės gyvenimo perspektyvos. Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai“, – rašoma peticijoje.

A. Juozaitis jau anksčiau savo laiške premjerą Saulių Skvernelį ragino imtis veiksmų, kad būtų atstatydinta ministrė J. Petrauskienė.

„Nuolat nutinka taip, kad vienas ar kitas ministras piktybiškai ima „varyti“ savo politiką, sumaniai ją aprengdamas Vyriausybės programos rūbu. Tada premjero valios neapgina nei patarėjai, kurių įtaka – ministrų veiklai – taip pat sumaniai pakertama. Tačiau premjeras gali daugiau negu ministras – jis gali pareikšti nepasitikėjimą ir pareikalauti ministro atsistatydinimo. Jūs tai puikiai žinote. Tuo labiau, kad paaiškėjo, jog ministrės vyro įmonė nuolat laimi viešuosius konkursus ministerijos valdymo srityje. Gerbiamas Sauliau Skverneli, ar nepadarytumėte šios paslaugos visai Lietuvos švietimo bendruomenei? Visai Lietuvai? Ministrė Jurgita Petrauskienė seniai kankina daugumos šviesuolių kantrybę“, – atvirame laiške rašė A. Juozaitis.

Tačiau jokio atsakymo į šį laišką iš ministro pirmininko jis nesulaukė.

Pasak A. Juozaičio, Švietimo ir mokslo ministerija neturėtų būti partijų derybų objektas.

„Matoma, kad partijų parenkami ministrai vis prastėja, nes yra skiriami „atliekamuoju principu“. Sieksiu, kad Švietimo ministro skyrimas turėtų tapti prezidento prerogatyva. Švietimo ministras turėtų būti skiriamas prezidento teikimu ir būti jo kontroliuojamas“, – teigia A. Juozaitis.

Tuo metu N. Puteikis pasiūlė švietimo ir mokslo ministrei per savaitę atsistatydinti, nes ji esą nesugeba sustabdyti švietimui skirtų lėšų iššvaistymo. Būtent tai, N. Puteikio įsitikinimu, “per apsimestinius viešuosius pirkimus daro ministeriją aplipusios nežinia ar kam nors reikalingos nesuskaičiuojamos įstaigos, dubliuojančios ministerijos funkcijas”.


Be to, Seimo narys pažymi, kad ministrė kiršina mokytojus, nesugebėdama padidinti jiems algų, nors Seimas tam esą skyrė daug milijonų.

„Jei ministrė pati neatsistatydins, pradėsiu rinkti jos interpeliacijai parašus, pradėdamas nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos“, – tikina N. Puteikis.


2018-10-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt