P0

Švietimas

Kuršių nerijoje gali įsikurti Klaipėdos universiteto mokslo centras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-12


Bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu (KU) turinčios Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas, apsilankę uostamiestyje, pabrėžė, kad Kuršių nerijoje galėtų įsikurti šios įstaigos mokslo tyrimų centras.

„Turime pavyzdį, kuomet tik pastatę objektą sužinojome, kad neturime atliktų tyrimų apie pajūrį, nėra jokios informacijos. Tad mes atviri ir drąsiai sakau visų neringiškių vardu, norime, kad Kuršių nerija taptų KU atvirų tyrimų objektu. Galimi ir jūriniai, ir kranto, ir miško tyrimai. Galime kalbėti ir apie bendrus sveikatinimo projektus. Norime priminti, kad Neringoje veikė ornitologijos stotis, kokia šiuo metu yra Ventės rage. Ja galėtų naudotis šios srities mokslininkai. Tad jei matote galimybes, drąsiai imkitės priemonių, kurios padėtų visa tai įgyvendinti“, – KU pranešime spaudai cituojamas Neringos meras.

KU Mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė priminė, jog tyrimų laboratorija Kuršių Nerijoje – sena universiteto vizija.

„Kadangi tai labai specifinis taškas, universitetas jau kurį laiką turi viziją apie Neringoje veikiančią laboratoriją ar Jūros tyrimų stebėjimų stotį. Šiuo metu galėtume tai sieti su projektuojamu STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centru“, – kalbėjo doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.

KU mokslininkai ir studentai nuolat skatinami rinktis ir vystyti temas, kurios yra aktualios bei turi praktinę prasmę. Tad Neringos savivaldybės atstovai kviečiami siūlyti baigiamųjų darbų bei mokslinių tyrimų temas.

„Mūsų studentai gali imtis tyrimo, kurio tema būtų aktuali Neringos savivaldybei. Galite sudaryti ir mums pateikti užsakomųjų temų sąrašą baigiamiesiems bakalauro ar magistrantūros studijų darbams. Tyrimai galimi įvairiose srityse: vadyboje, ekonomikoje, sveikatos, turizmo ir kt. Studentams daug įdomiau rašyti darbą kuris – reikalingas, nagrinėti temas, kurios turi praktinę prasmę“, – sakė KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė.

Taip pat savivaldybės atstovai raginami teikti siūlymus konkrečių studijų programų tobulinimui bei įsitraukti į jų rengimo komitetus. Taip siekiama, kad KU paruošti specialistai atlieptų regiono verslo poreikius.

Klaipėdos mieste bus steigiama universiteto gimnazija, o kitose mokyklose – universitetinės klasės. Teigiama, kad viena jų galėtų veikti ir Neringos gimnazijoje: pamokas vestų atvykstantys KU dėstytojai, o universitetinę klasę baigusiems moksleiviams būtų suteikiami papildomi kreditai ar balai mokslus tęsiant KU.

Neringos meras D. Jasaitis pasakojo, jog vis dažniau pasitaiko situacijų, kuomet neringiškiai mokslus pradėję sostinėje, juos baigia KU.

„Turim tokių pavyzdžių, kai tėvai išleidžia vaikus į Vilnių ir pamato, kad finansiškai išlaikyti vaiką ten nėra taip lengva. Tuomet studentai studijas persikelia ir tęsia Klaipėdos universitete. Pasikalbėjus pastebiu, kad mokslų kokybė juos tenkina, ir, kad tai tik mitas, jog studijos čia neva prastesnės“, – kalbėjo D. Jasaitis.

Anot pranešimo, universitetas taip pat įsipareigojo užtikrinti Neringos miestui reikiamų specialistų rengimą, savivaldybių bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojams rengti kvalifikacijos tobulinimo kursus bei seminarus universitete ar Neringos savivaldybėje.


  2018-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt