P0

Miestas, Svarbu

Laukiantiems socialinio būsto – gera žinia

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-12


Penktadienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius ir UAB “Eikos statyba” statybos direktorius Eivydas Lungys pasirašė sutartį dėl naujo socialinio būsto daugiabučio statybos sklype Rambyno g. 14A. Čia po 14 mėnesių turėtų įsikurti 40 šeimų arba pavienių eilėje tokio būsto laukiančių klaipėdiečių.

5 aukšto namo su liftu, kuriame bus ir 8 neįgaliesiems pritaikyti butai, statybos atsieis 2,32 mln. eurų, iš kurių 85 proc. skirs Europos Sąjungos fondai.

Šiame sklype Rambyno gatvėje jau netrukus prasidės statybos. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Socialinis būstas išlieka aktuali problema, nors palyginus su ankstesniais metais situacija yra ženkliai pagerėjusi. Perkame būstus nuolat, taip pat statome naujus  – netrukus bus baigtas daugiabutis Irklų gatvėje. Vienas toks greta buvo pastatytas 2007 metais. Džiaugiuosi, kad atėjo rimtas rangovas. Norisi, kad jis darbus baigtų ir šiek tiek anksčiau nei numatyta sutartyje”, – sakė S. Budinas.

Naujojo namo butai bus su pilna apdaila, nuomininkai ras ir įrengtą santechniką, dujines virykles. Tiesa, pats daugiabutis dar bus B energinės klasės, nes projektuotas 2016 m.

E. Lungys tikino, kad “Eikos statyba” per pastaruosius metus turi labai sudėtingų projektų, didžiulę patirtį daugiabučių statyboje. Vien pernai Vilniuje esą baigti 8-9.

“Kiekvienas mėnesis rangovui – pinigai, tad norime pabaigti visada kuo greičiau”, – sakė jis.

Pasak Savivaldybės administracijos atstovų, rangos konkurse dalyvavo trys įmonės, tačiau nurodytos viršutinės pageidaujamos kainos ribos neviršijo tik “Eikos statyba”.

Tiek S. Budinas, tiek ir Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė akcentavo, kad laukiantieji socialinio būsto gali pasinaudoti ir 54,66 Eur per mėnesį siekiančia būsto nuomos kompensacija. Ją gaunantys lieka ir eilėje prie socialinio būsto.

“Tokia parama šiuo metu naudojasi 28 šeimos. Kliūtis yra tai, kad reikia nuomos sutartį įregistruoti Registrų centre”,  – sakė D. Netikšienė.

2018 m. pradžioje Klaipėdoje socialinio būsto laukė 612 asmenų ir šeimų. Kartu su šeimų nariais iš viso laukė 1062 asmenys.


  Miesto straipsnių vidus

  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2018-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt