P0

Kriminalai ir nelaimės

Juvelyrinę parduotuvę apiplėšė latvis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-16


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad bendradarbiaujant su užsienio teisėsaugos institucijomis atskleidė dar 2014 m. spalį Plungėje įvykdytą juvelyrinių dirbinių parduotuvės ginkluotą apiplėšimą.

Tada 9 val. ryto. pirkėju apsimetęs ir pardavėjos dėmesį nukreipęs plėšikas išsitraukė ginklą ir įrėmęs jį pardavėjai į
nugarą pareikalavo sudėti į paruoštus polietileno maišus vitrinose buvusius aukso dirbinius. Kepure su snapeliu ir akiniais veidą dengusio užpuoliko grobiu tapo didelis kiekis grandinėlių, apyrankių bei kitų dirbinių, kurių vertė – daugiau nei 70 000 Eur.

Policijos pareigūnams nepavyko sulaikyti nusikaltėlio „karštais pėdsakais“. Vėliau buvo gauta duomenų, kad 2014 metų pavasarį ir rudenį Latvijoje buvo įvykdyti panašūs juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšimai. Vieno iš jų metu buvo pagrobta prekių už 28 000 Eur, o bandant apiplėšti kitą parduotuvę ginkluotas užpuolikas paėmė įkaitą. Galiausiai įvykio vietoje įtariamojo palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017 metų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais.

Įtariamojo didelės vertės turto pagrobimu panaudojant šaunamąjį ginklą atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis, po 3 dienų jis buvo sulaikytas Suomijoje bei rugsėjį perduotas Lietuvai.

Sulaikytasis nurodė, kad visus pinigus, gautus pardavus pagrobtą juvelyriką, jis išleido lošimo namuose. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Teisėsaugininkai tikrina versiją dėl asmens prisidėjimo prie kitų Lietuvoje ir užsienyje įvykdytų ir iki šiol neatskleistų nusikaltimų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų.


2018-10-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt