Nidos meno kolonija ieško direktoriaus

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-10-16

Vilniaus dailės akademijos (VDA) padalinys Nidos meno kolonija (NMK) kviečia teikti paraiškas kolonijos generalinio ir meno direktoriaus pareigoms (vienas visas etatas) eiti nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Kadencijos trukmė 3 + 3 metai.

NMK nuotr.

Nidos meno kolonija

Neringoje įkurta NMK vykdo tarptautinę menininkų rezidencijų programą, Nidos doktorantų mokyklą ir kitus šiuolaikinio meno, edukacijos bei meninio tyrimo projektus. NMK siekia kūrybiškai susieti meninę ir mokslinę praktiką, akademiškumą ir neakademiškumą, darbą ir poilsį. Kolonijos veikla apima parodas, konferencijas ir kūrybines dirbtuves, spausdintinius bei skaitmeninius leidinius.

NMK yra Vilniaus dailės akademijos, valstybinės aukštosios mokyklos, turinčios fakultetus Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose, padalinys. VDA mokosi apie 2000 studentų, siekiančių vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros ir meno istorijos bakalauro, magistro ir daktaro laipsnių.

NMK atidaryta 2011 m. Puikiai įrengtas pastatas (2500 kv. m) veikia visus metus, per kuriuos joje gyvena ir dirba apie 50 rezidentų bei apie 700 kitų svečių. Kolonijoje vyksta tiek NMK, tiek kitų institucijų organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, konferencijos, susitikimai, parodos, seminarai, repeticijos, menininkų prisistatymai ir filmų peržiūros.

Direktoriaus pareigos

NMK ieško naujo direktoriaus, turinčio solidžios šiuolaikinio meno kuravimo patirties, svarios patirties vadovaujant kultūros institucijai, taip pat platų tarptautinį profesionalų tinklą, atitinkantį NMK veiklos sritis.

Direktorius turi turėti patikimą tolesnės NMK, kaip pirmaujančio rezidencijų centro Baltijos ir Šiaurės šalyse bei sudėtinės meno universiteto dalies, raidos viziją.

Direktorius bus atsakingas už NMK valdymą, NMK programos formavimą bei įgyvendinimą. Jis turės vystyti menines ir edukacines NMK veiklas bei stiprinti NMK poziciją šiuolaikinio meno pasaulyje, bendradarbiauti su meno ir edukacijos profesionalais bei plačiąja auditorija, rūpintis strategine NMK plėtra.

Direktorius vadovaus NMK kasdienei veiklai, įskaitant personalo vadybą, finansų valdymą ir sklandų bendradarbiavimą su Vilniaus dailės akademija. Naujasis direktorius galės pasisamdyti pavaduotoją, kuri(-s) padės tvarkyti einamuosius reikalus.

Siūlomas mėnesinis atlyginimas yra 1900 Eur (neatskaičiavus mokesčių). Su naujuoju direktoriumi bus pasirašoma trejų metų terminuota darbo sutartis su galimybe ją vieną kartą pratęsti dar trejiems metams. Direktorius turės gyventi Nidoje ir (arba) Vilniuje.

Direktorių renka NMK Taryba, tvirtina VDA rektorius.

Reikalavimai kandidatui:
  • turėti viziją, įgūdžių bei profesinės patirties, padėsiančios kurti bei įgyvendinti aukšto lygio menines ir edukacines programas;
  • turėti vadovavimo patirties šiuolaikinio meno ir (arba) meno edukacijos srityse, būti atviram eksperimentams, bet ir nepamiršti siekiamo rezultato, būti nusiteikus tapti atsidavusiu šios ambicingos institucijos vadovu (vadovavimo kitai rezidencijų programai patirtis būtų privalumas);
  •  domėtis naujovėmis bei būti pasiryžus imtis iššūkių, ieškoti naujų NMK plėtros galimybių tokiose srityse kaip naujų meno produktų kūrimas, praktika grįsti tyrimai, tarpdisciplininis dialogas, formali ir neformali meno edukacija bei auditorijos plėtra;
  •  sugebėti ir norėti plėsti NMK partnerių tinklą bei siekti bendradarbiavimo tiek su Lietuvos, tiek su užsienio išoriniais ekspertais;
  • sugebėti išlaikyti institucijos finansinį stabilumą, generuoti papildomas pajamas iš esamos infrastruktūros ir užtikrinti NMK projektų finansavimą iš Lietuvos ir užsienio fondų;
  •  būti geram ir patyrusiam  komunikatoriui, puikiai rašyti ir kalbėti anglų kalba.

Paraiškos priimamos iki šių metų gruodžio 1 d.

 Paraiškos dokumentai:

  • Gyvenimo aprašymas
  • Motyvacinis laiškas
  • Dvi rekomendacijos

Paraiškos dokumentus siųsti adresu info@nidacolony.lt

Dėl informacijos paketo kandidatams (anglų kalba) kreiptis į NMK administratorę Juliją Navarskaitę el. paštu info@nidacolony.lt.

Penki pirmąjį atrankos turą praėję kandidatai bus paskelbti 2018 m. gruodžio 18 d. Jie turės pristatyti trejų metų NMK veiklos plano pasiūlymus. Pokalbiai su atrinktais kandidatais vyks Vilniuje 2019 m. sausio mėnesio antroje pusėje.

Direktorius pareigas pradės eiti 2019 m. rugsėjo 1 d.

Dėl papildomos informacijos susisiekti su NMK tarybos nariais Andersu Kreugeriu, anders.kreuger@gmail.com, tel. +32 475391361, arba Julijonu Urbonu, julijonas.urbonas@vda.lt, tel. +370 61945384.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

„Žinau, ką renku“ kviečia į priešrinkiminius debatus Neringos savivaldybėje

Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ vasario 20 d., pirmadienį, Nidos meno kolonijoje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Neringos ...
2023-02-15
Skaityti daugiau

Regionas

Nidoje - išskirtiniai filmai apie Ukrainos naikinimą

Liepos 22, 23 dienomis, 22.00 val. Nidos bendruomenės namuose vyks išskirtinės filmų „Donbasas” ir „Babij Jaras. Kontekstas” peržiūros. Šie režisieriaus ...
2022-07-21
Skaityti daugiau

Regionas

Neringos miško architektūros ekskursijos - ir pavasarį

Kiekvieną šeštadienį, 12 val., Nidos meno kolonija kviečia svečius bei vietinę bendruomenę susirinkti, klausytis ir diskutuoti projekto Neringos miško architektūra ...
2022-03-07
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This