P0

Transportas

Autobusuose testuoja naujuosius komposterius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-17


VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) praneša, kad kai kuriuose miesto autobusuose oranžinių komposterių ekranuose jau degė užrašas, jog jie veikia. Visuose autobusuose jie turėtų būti įjungti iki šios savaitės pabaigos.

“Tačiau lygia greta veikia ir dar mėnesį veiks senieji geltonieji komposteriai. Keleiviams kol kas niekas nesikeičia: jie kaip ir anksčiau e. bilieto korteles gali žymėti geltonuosiuose”, – rašoma KKT informaciniame pranešime.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Aiškinama, kad mėnesio trukmės pereinamojo laikotarpio reikia dėl to, kad yra itin didelė darbų apimtis etapiškai perkeliant bilietų duomenų bazes iš senojo elektroninio bilieto sistemos į naująją.

Oranžiniuose komposteriuose galima žymėti terminuotuosius bilietus, taip pat galima atsiskaityti už kelionę ir iš elektroninės piniginės (kai e. bilieto kortelė pildoma pinigais). Tad tiems keleiviams, kurie iš e. piniginės dabar atsiskaito už kelionę maršrutiniu taksi, nebereikia atskirai pirkti autobuso elektroninių kartinių bilietų.

“Tuo pačiu atkreipiame dėmesį, jog jeigu kortelės paskyroje yra galiojantis terminuotasis autobuso bilietas ir elektroninė piniginė (tokių kortelių yra mažiau vieno procento), kol kas galimi atvejai, kad oranžinis komposteris nuskaitys ne terminuotąjį bilietą, o pinigus. Taigi tokią kortelę kol kas glauskite tik prie geltonojo komposterio”, – akcentuoja KKT, pabrėždama, kad bet kuriuo atveju netinkamai nuskaityti nuo elektroninės piniginės pinigai bus grąžinti į sąskaitą.

Jeigu į kortelę yra įrašyti tik kartiniai bilietai, ją ir toliau reikia glausti tik prie geltonojo komposterio.

“Prašytume mūsų įgudusių, išmanių keleivių, kurie naudojasi tik terminuotaisiais bilietais, padėti testuoti naujųjų oranžinių komposterių veikimą. Kuo didesnis bus tranzakcijų skaičius, tuo greičiau mes aptiksime tobulintinas naujosios sistemos dalis ir jas sutvarkysime iki nepriekaištingo veikimo. Išsitestavę ir sutvarkę terminuotųjų bilietų žymėjimą, lapkričio pradžioje planuojame į naują sistemą įkelti ir elektroninius kartinius bilietus”, – rašoma pranešime.

Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad dar kurį laiką informacinėse švieslentėse dubliuosis informacija apie atvažiuojančius autobusus, nes dabar jau vienu metu jau pradeda veikti dvi bilietų sistemos, o jos abi funkciškai yra susietos ir su su eismo informacijos skelbimu. Tokio dubliavimo turėtų nelikti kitą savaitę.

Teigiama, kad naujosios e. bilietų sistemos diegimas vyksta sėkmingai, neatsiliekant nuo grafiko, pagal kurį jau nuo lapkričio 15 dienos už kelionę bus galima atsiskaityti žymint oranžiniuose komposteriuose e. bilieto kortelę su terminuotu bilietu arba nuskaičiuojant kelionės kainą nuo elektroninės piniginės.


Transporto straipsnių vidus kompas

2018-10-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt