P0

Politika

Su kandidatu į prezidentus kalbėjosi ir už uždarų durų

Atvira Klaipėda

Artūras Maslak
2018-10-23


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, antradienį susitikęs su kandidatu į prezidentus Gitanu Nausėda, prie žurnalistų kelias minutes pasikalbėjo tik bendro pobūdžio temomis, o po to pokalbį pratęsė už uždarų durų.

Artūro Maslak nuotr.

Protokolinėje susitikimo dalyje meras ekonomisto teiravosi, ką jis mano apie kalbas, jog galimas naujas sukrėtimas finansų rinkoje.

G. Nausėda teigė, jog planuojant 2019-ųjų biudžetą reikėtų atsižvelgti į šiais metais kilusią įtampą, kai sunkiai sekėsi surinkti planuotus mokesčius, tačiau daroma atvirkščiai.

„Suplanuotas biudžetas yra akivaizdžiai per daug optimistinis, matau prastas tendencijas. Man šiuometinis valdžios biudžeto lopymas ir mažesnis, nei planuotas, PVM surinkimas yra indikatoriai, kad situacija keičiasi. Į tai jau žvelgiama rimčiau, tačiau nepakankamai. Šiemet trūkstamas lėšas atpirko kitos įplaukos, tačiau planuodami kitų metų biudžetą turėtume atsižvelgti į šiuometinį trūkumą. Aš nelabai matau, kas mums leistų pasiekti didesnės pažangos mažinant šešėlinę ekonomika ir stebuklingai sparčiai padidinti biudžeto įplaukas taip, kaip yra planuojama. Priemonių imtasi, bet jos nepakankamos. Mes nelabai mokomės iš praeities klaidų, manydami, kad problemos aplenks Lietuvą“, – sakė G. Nausėda

Jis taip pat domėjosi Muzikinio teatro rekonstrukcija, klausė, kiek užtruks šis projektas. Taip pat minėjo, kad teatro bokštas yra svarbus miesto akcentas ir domėjosi, ar jis išliks.

„Man, kaip senam klaipėdiečiui, šis bokštas yra kažkas daugiau, nei bokštas, jis asocijuojasi su miestu“,- sakė G. Nausėda.

G. Nausėda antradienį dar buvo suplanavęs lankytis Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institute, susitikti su pensininkų sąjunga „Bočiai“. Trečiadienį jis lankysis Švėkšnoje ir veš Vilniuje šventei „Mes už šviesą 2018” surinktus moliūgus.


2018-10-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt