P0

Kultūra

Lėlių teatre – spektaklis suaugusiems

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-25


Spalio 27 d. (šeštadienį) 18.00 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia į spektaklį suaugusiesiems „Malina“.

Austrų rašytojos ir poetės Ingeborgos Bachmann psichologinio romano „Malina“ ir žydų kilmės vokiškai kūrusio poeto Paulio Celano poezijos įkvėptas spektaklis pasakoja apie žmogų, kuris atsiribojo nuo pasaulio ir užsidarė savo vidiniame kambaryje.

Spektaklį kūrė Aušra Bakanaitė, Andrius Tarasevičius, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys, Matas Saladžius, Taurūnas Baužas ir Agnė Pulokaitė.

Ingeborgos Bachmann romanas „Malina“ pripažįstamas kaip vienas intelektualiausių XX a. kūrinių, kuriam būdingas siurrealistinis vaizdingumas, asociatyvumas. Netikėtai atrastas I. Bachmann romanas atkreipė A. Bakanaitės dėmesį, nes pasakoja apie moters, ligotos asmenybės, vidinį pasaulį; knyga yra daugiasluoksnė, nagrinėja saviizoliacijos, baimės pasauliui temas. Ko gero, knygos sudėtingumas lėmė ir tai, kad spektaklio kūrybinis procesas nebuvo lengvas, buvę nemažai variacijų, sprendimų. Tačiau galiausiai spektaklis atrado savo formą.

Paklausti, kuo šis spektaklis kitoks Lietuvos, Klaipėdos lėlių teatro ir jų pačių kūrybiniame kontekste, spektaklio kūrėjai pastebi, kad „Malina“ savitas dėl savo ambivalentiškumo: nors rodomas lėlių teatre, tačiau įprastai veikiančios lėlės nėra, naudojami tik lėlių teatro elementai – kaukės, objektai. Tokia forma leistų spektakliui būti rodomam ir lėlių, ir, pavyzdžiui, dramos teatre. Klaipėdos lėlių teatro kontekste spektaklis išsiskiria tuo, kad yra skirtas suaugusiesiems. Tai lėmė ir kitokį režisūrinį sprendimą bei atlikimą: pasak spektaklio aktorės M. Malinauskaitės, „nereikia slėptis už širmų, keisti balsų: šiame spektaklyje gali veikti visu kūnu, aktorių slepia tik kaukė.“

Spektaklio režisierė akcentuoja, kad kurti suaugusiesiems – ir iššūkis, ir, ko gero, didesnė kūrybinė laisvė

„Viena vertus, kalbėti suaugusiesiems lengviau, nes kuriant vaikams labai svarbu tai daryti atsargiai, kad jų neišgąsdintum, nesužeistum; naudojami tam tikri šablonai, vaizdiniai, kurie vaikui būtų aiškūs. Su suaugusiaisiais yra kitaip – tu tiesiog daliniesi; gali žaisti prasmėmis, simboliais, išvengti tiesioginio vaizdavimo. Antra vertus, kadangi suaugusiesiems Klaipėdoje lėlių produkcijos yra labai mažai, kurti jiems yra išbandymas: kad nenuviltum, kad ateitų dar kartą”, – pasakojo A. Bakanaitė.

Kultūros straipsnių vidus

Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt arba Klaipėdos lėlių teatro kasoje.

 


  2018-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt