Regionas

Kviečia muziejų kurti kartu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-26


Sulaukę nuoširdaus Kuršių nerijos bendruomenės palaikymo, Neringos muziejai jau trečius metus iš eilės rengia gyvosios istorijos parodą „Muziejų kuriame kartu“, kurios kūrėjais kviečia tapti kiekvieną, kurio širdis priklauso Mažosios (Prūsų) Lietuvos kraštui. Šių metų parodos tema „Ką mes radom Čia atvykę“.

Iš 2017 m parodos, organizatorių nuotr.

Tapti parodos bendraautoriais galima itin paprastai: tereikia iki šių metų lapkričio 21 d. į Kuršių nerijos istorijos muziejų (Pamario g. 53, Nida) atgabenti savo saugomą “relikviją”, savo asmeninę “muziejinę vertybę”, kuri mena tuos laikus, kuomet jūs ar jūsų šeima atsikėlė gyventi čia – į Mažąją Lietuvą, į Kuršių neriją, galbūt net daiktą, kuris buvo rastas čia atvykus!

Kiekvieno žmogaus atneštos „relikvijos“ ir taps parodos „Muziejų kuriame kartu“ eksponatais, demonstruojamais drauge su trumpomis daiktų istorijomis: ką ir kodėl jie reiškia savo šeimininkui, kas yra vienas esmingiausių šio gyvosios istorijos „muziejaus“ akcentų. Juk visi pasaulio muziejai yra pripildyti ne ko kito, o kadaise žmogaus kasdienybėje naudotų, konkrečiam laikmečiui įprastų daiktų, kurie tik per laiko distanciją tapo beasmeniais istoriją užkodavusiais objektai.

Parodos „Muziejų kuriame kartu 2018“ eksponatu gali tapti bet koks objektas, kuris buvo rastas atsikėlus gyventi į marių vandenų skalaujamą kraštą, kuris, galbūt, priklausė seniesiems Kuršių nerijos, Prūsų Lietuvos gyventojams dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Tai gali būti ir nuotrauka, kurioje buvo užfiksuota tai, ką naujakurio akys išvydo prieš save, įžengus į šią smėlio žemę. Eksponatu gali būti ir bet koks žmogui svarbus daiktas, kurį, kaip asmeninę ar šeimos relikviją atsigabeno Čia – į naujuosius namus pamaryje. Visi daiktai bus grąžinti savininkams parodai pasibaigus.

„Projektas „Muziejų kuriame kartu“ leidžia ne tik sutelkti bendruomenę, bet ir analizuoti svarbius klausimus: kas ir kodėl tampa istorija, kaip atsitiktinumas tampa lemiamu istoriniu veiksniu? Kadangi Kuršių nerijos istorija turi ypatingą daugiasluoksnę, multikultūrinę sanklodą, tad šiais metais skatiname Neringos ir kitų pamario miestų gyventojus pasidalinti kūrimosi šiame krašte po Antrojo pasaulinio karo atmintimi bei tai liudijančiais objektais, kuriuos saugojame dėl įvairiausių priežasčių“, – kviečia Neringos muziejai direktorė dr. Lina Motuzienė.

Pranešama, kad 2016 ir 2017 metais Neringos muziejų surengtos gyvosios istorijos parodos „Muziejų kuriame kartu“ leido iš arti prisiliesti prie šiandienos Kuršių nerijos gyventojų istorijų.

Ankstesnės parodos gvildeno skirtingus klausimus: pirmoji aktualizavo patį atminties fenomeną, prisiminimo išlaikymo svarbą kiekvienam iš mūsų. Antrojoje parodoje pažvelgta į sovietinio periodo atmintį, kurioje susipynę ir jautri, skausminga patirtis, ir jaunatviškas šėlsmas, ir pasipriešinimo režimui karštis, ir šeimų kūrimosi romantika.

Parodos MUZIEJŲ KURIAME KARTU 2018: „Ką mes radom Čia atvykę“ atidarymas vyks šių metų lapkričio 23 d. 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje Nidoje. Susipažinti su gyvosios istorijos „relikvijomis“ bus galima iki 2019 m. sausio 19 d.


  2018-10-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt