P0

Kultūra

Pristatyta knyga apie Antaną Smetoną

Atvira Klaipėda

Povilas Patlaba
2018-10-26


Ievos Simonaitytės bibliotekoje pristatyta publicisto, istoriko, humanitarinių mokslų daktaro Algimanto Liekio knyga ,,Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai”.

Prezidentas A.Smetona – itin prieštaringai vertinama asmenybė, bet būtent tai ir paskatino autorių parašyti knygą apie tarpukario Lietuvos valstybės vadovą.

Jūros diena Klaipėdoje 1934 m. rugpjūčio 12 d. Kalbą sako prezidentas Antanas Smetona

Sovietinės okupacijos dešimtmečiai, propaganda ir masinė informacijos cenzūra ilgai buvo kliūtys visuomenei pateikti detalų ir objektyvų A.Smetonos valdymo laikotarpio vertinimą.

,,Ne paslaptis, jog ir šiandien vienas didžiausių mūsų tautos herojų yra nepelnytai nurašomas“, – teigia autorius.

,,Sovietinės okupacijos metais vadintas didžiausiu to meto liaudies priešu, buržujumi ir t.t. Deja, nepriklausomai Lietuvai skaičiuojant beveik trisdešimt metų, istorijos vadovėliai pateikia tik neigiamą A.Smetonos – visiško autokrato ar net diktatoriaus – politinį portretą. Jo nuopelnai kuriant modernią Lietuvos valstybę dažnai pamirštami. Šia knyga, kuri yra pirma iš šešių tomų rinkinio, norima parodyti tikrą A.Smetonos vaidmenį kuriant mūsų valstybę“, – kalbėjo A.Liekis.

Leidinys ,,Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai” dedikuotas tautinės Lietuvos kūrėjui ir stiprintojui, pirmajam Lietuvos prezidentui A.Smetonai, 2019 metais sukankančioms jo gimimo 145-osioms metinėms, prezidentavimo pradžios 100-osioms ir žūties 75-osioms metinėms bei Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Šiuo metu rengiami kiti penki rinkinio tomai: ,,Tautos vienybė“, “Nepriklausomybės pamatai”, ,,Tautinė Lietuva“, ,,Lietuvos šviesa“ ir ,,Tautos valia“.


  2018-10-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt