P0

Kultūra

Vydūno gyvenimo fragmentai nugulė knygoje

Atvira Klaipėda

Monika Budaitė
2018-10-26


20 metų rinkta medžiaga ir vieneri metai įtempto rašymo – tiek prireikė laiko, kad rašytoja Rima Palijanskaitė galėtų pristatyti naują savo knygą „Vydūnas. Regėjimai, darbai, atradimai“.

Šie, 2018-ieji metai, žymaus filosofo, rašytojo, Lietuvos atgimimo veikėjo, publicisto Vilhelmo Storostos – Vydūno gerbėjams yra ypatingi: kovo 22-ąją buvo minimas kūrėjo 150 metų jubiliejus.

Šiai datai paminėti R. Palijanskaitė savo knygą planavo išleisti kovo mėnesį, bet nespėta, tad knyga skaitytojus pasiekė tik spalio mėnesį.

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Kalnupės filiale vykęs knygos pristatymas buvo jaukaus, pokalbio – diskusijos pobūdžio nedideliame būrelyje žmonių, prijaučiančių Vydūno idėjoms.

Autorė patikino, kad ši knyga kiek kitokia, nei iki šiol buvusios. Pasirinktas ne mokslinis rašymo stilius, tad viliamasi, kad ši knyga galėtų būti patraukli ir lengvai suvokiama kiekvienam.

Knygoje palikti originalūs Vydūno tekstai, kurių apstu ir kuriuos skaityti nėra lengva, tačiau viskas, kas gali būtų nesuprasta, anot autorės, paaiškinama.

Knygos pristatymai taip pat planuojami Vilniuje, ir Kaune, taip pat dar vieną susitikimą su skaitytojais kitą mėnesį žadama organizuoti ir Klaipėdoje.


Kultūros straipsnių vidus

2018-10-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt