P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Direktorius teises išsaugojo

Avatar

Martynas Vainorius
2018-11-05


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Rimantas Jonas Pilpavičius sugebėjo įtikinti dviejų instancijų teismus, kad nors ir padarė itin pavojingą Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą, vairuotojo pažymėjimo iš jo atimti nereikia.

Teismai atsižvelgė į tai, kad Rimantas Jonas Pilipavičius Kelių eismo taisykles pažeidžia itin retai, tad ši aplinkybė padėjo jam išsaugoti vairuotojo pažymėjimą, nors jis ir padarė vieną iš pavojingiausių pažeidimų. Martyno Vainoriaus nuotr.

R. J. Pilipavičius Kelių policijos pareigūnams įkliuvo, kai šių metų gegužės 23-iąją vairuodamas “Škoda Superb” sankryžoje lenkė ta pačia kryptimi važiavusius automobilius.

Už tai jam pareigūnai skyrė 170 eurų baudą ir atėmė vairuotojo pažymėjimą 3 mėnesiams.

R. J. Pilipavičius neginčijo padaręs tokį pažeidimą, tačiau apskundė teismui policijos sprendimą. Baudą sumokėjęs vyras tikino, jog nuoširdžiai gailisi dėl padaryto pažeidimo, jį esą padarė netyčia. R. J. Pilipavičius teisme tvirtino, kad priekyje lėtai važiavo traktorius, susidarė automobilių kolona, o priekyje važiavęs krovininis automobilis esą užstojo sankryžos ženklą. Direktorius teigė, kad vairuotojo pažymėjimas jam yra būtinas vykdant darbines pareigas, kadangi dažnai turi vykti į susitikimus su nutolusių nuo Klaipėdos struktūrinių padalinių darbuotojais, savivaldybių ir Nacionalinio sveikatos centro administracijos atstovais. Direktorius taip pat akcentavo, kad yra Klaipėdos miesto ekstremalių sveikatai situacijų komisijos narys, todėl jam bet kuriuo paros metu esą gali tekti nedelsiant vykti į ekstremalios situacijos ir ekstremalaus įvykio vietą.

R. J. Pilipavičiaus skundą nagrinėjusi Klaipėdos miesto rūmų teisėja Adolfina Simaitienė atsižvelgė į tai, kad tai buvo pirmas kartas, kai vyras baudžiamas už tokį KET pažeidimą, o paskutinį kartą administracine tvarka baustas buvo prieš keturis metus. Anot teisėjos, tai rodo, kad R. J. Pilipavičius nėra piktybinis KET pažeidėjas. Ji taip pat sutiko, kad teisė vairuoti transporto priemones R. J. Pilipavičiui “yra itin reikšminga”, tad patenkino jo prašymą paliekant tik piniginę baudą.

Tačiau policija, akcentuodama, kad buvo padarytas vienas iš pavojingiausių KET pažeidimų, su tokiu pirmos instancijos teismo sprendimu nesutiko ir padavė skundą Klaipėdos apygardos teismui. Visgi teisėja Dalia Kursevičienė taip pat nusprendė, kad teisių atėmimas trims mėnesiams būtų neadekvati nuobauda R. J. Pilipavičiui, ji neatitiktų teisingumo ir sąžiningumo principų.


  2018-11-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt