P0

Politika

Merui – Japonijos Vyriausybės apdovanojimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-05


Japonijos ambasada Lietuvoje pranešė, kad Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui skiriamas „Tekančios saulės ordino su aukso spinduliais ir rozete” apdovanojimas. Jis bus septintasis lietuvis, apdovanotas šiuo aukšto rango Japonijos vyriausybės apdovanojimu.

Šis apdovanojimas skiriamas už nuopelnus kuriant draugiškus santykius tarp Japonijos ir Lietuvos ypač kultūros bei gynybos srityse.

Japoniški akcentai buvo ir šių metų Jūros šventėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pabrėžiama, kad 2011 m. balandį tapęs Klaipėdos meru Vytautas Grubliauskas ėmėsi padėti tais pačiais metais nuo Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo nukentėjusiam miestui partneriui Kudži renkant pinigines aukas bei kitą paramą.

“2014 m. rugsėjį su oficialiu vizitu V. Grubliauskui lankantis Japonijoje, kartu su Lietuvos Respublikos ambasada buvo surengta fotografijų paroda, skirta paminėti Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 20-metį ir atsikūrimą po Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo. Vizito metu dalyvavo susitikimuose su Japonijoje gyvenančiais lietuviais ir Kudži miesto atstovais. Lankydamasis Kudži mieste, V. Grubliauskas apžiūrėjo žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotas vietoves bei išreiškė paramą ir palaikymą nukentėjusiems taip sustiprindamas Kudži ir Klaipėdos miestų ryšius. Be ryšių su Kudži miestu puoselėjimo, V. Grubliauskas taip pat prisidėjo prie draugiškų santykių kūrimo tarp Japonijos ir Lietuvos Klaipėdoje priimant Japonijos vyriausybės vykdytos tarptautinės jaunimo mainų programos dalyvius, kviečiant japonų džiazo ir kt. atlikėjus į Klaipėdoje organizuojamus renginius, sodinant sakurų medelius ir sakurų sodą ir t.t.”, – rašoma ambasados pranešime.

Pabrėžiamas ir V. Grubliausko indėlis 2016 m. rugpjūčio mėn. Lietuvoje lankantis Japonijos savigynos jūrų pajėgų pratybų eskadrai. Teigiama, kad jis bendradarbiaujant su Prezidentūra, Krašto apsaugos bei Užsienio reikalų ministerijomis ženkliai prisidėjo sėkmingai priimant pirmuosius Lietuvos istorijoje Japonijos pratybų eskadros laivus.

“Kartu su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis organizavo eskadros pasitikimo į Klaipėdos uostą ceremoniją, suteikė ceremonijos renginio vietą bei parėmė informacijos apie renginį sklaidą – dėl to daugybė Lietuvos žmonių atvyko pasveikinti eskadros. Laivų sutikimo garbei organizuotame priėmime, kuriame dalyvavo LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tuometinis LR krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, prezidentė Dalia Grybauskaitė svečius sveikino video žinute, V. Grubliausko kaip buvusio profesionalaus trimitininko iniciatyva buvo surengtas bendras muzikinis pasirodymas su eskadros orkestru. Tokiu būdu V. Grubliauskas itin prisidėjo prie sėkmingo Japonijos savigynos jūrų pajėgų pratybų eskadros vizito, kuris labai sustiprino Japonijos ir Lietuvos ryšius bei turėjo didžiulę įtaką ne vien tik gynybos ir saugumo, bet ir kitose tarpvalstybinių santykių srityse”, – rašoma pranešime.


2018-11-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt